Krzyś dzielnie walczy z bardzo rzadkim nowotworem złośliwym - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Krzyś dzielnie walczy z bardzo rzadkim nowotworem złośliwym      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Krzyś dzielnie walczy z bardzo rzadkim nowotworem złośliwym
#Dzieci
#Pilne

Krzyś dzielnie walczy z bardzo rzadkim nowotworem złośliwym

Wyleczenie Wojownika nie będzie możliwe bez nierefundowanego leku

Krzyś dzielnie walczy z bardzo rzadkim nowotworem złośliwym

3.210 zł z 50.000 zł (6,42%)

CEL ZBIÓRKI: Nierefundowana chemioterapia celowana, inne koszty leczenia, przejazdy do/ze szpitala

Opis zbiórki

Krzyś to wesoły, niespełna 7-letni chłopiec. Jego ulubioną zabawą jest układanie klocków LEGO ze swoim młodszym bratem, Gracjanem. Szczególnie upodobali sobie budowle w kształcie wieży. Swoją pasję rozszerzył także na rozgrywki w grach komputerowych, takich jak Minecraft.

Niestety, w połowie 2022 roku rozpoczęły się problemy zdrowotne tego utalentowanego architekta. Zachorował na bardzo rzadki nowotwór złośliwy tkanki łącznej i innych tkanek miękkich w postaci rozsianej w okolicy kości guzicznej. Plany i marzenia rodziny Krzysia musiały zostać odłożone na bok, przed nimi stanęło ogromne wyzwanie w walce o życie chłopca.

Po wykonaniu operacji usunięcia guza wraz z kością guziczną, Wojownik został przyjęty na oddział onkologii. Na diagnozę musiał czekać około trzech miesięcy. Po jej ogłoszeniu wdrożono intensywne leczenie chemią, w trakcie którego pojawiły się kolejne zmiany nowotworowe we wcześniej operowanej okolicy.

Leczenie szpitalne jest dla Krzysia niezwykle wycieńczające. Przeszedł już 13 intensywnych cykli chemioterapii, 5 cykli radioterapii, wiele operacji i zabiegów, a także leczenie podtrzymujące. Łzy, strach i wiele momentów załamania, rozpaczy to codzienność tego dzielnego chłopca oraz jego rodziny. Wciąż jednak się nie poddaje i przezwycięża najtrudniejsze etapy leczenia!

Niestety, pomimo ogromnej determinacji, niedawno rodzina Krzysia otrzymała kolejny, bardzo mocny cios. Wyniki aktualnych badań obrazowych wskazują na dalszą progresję choroby.. Natychmiastowo zostało wdrożone leczenie chemią celowaną, która niestety nie jest refundowana.

Krzyś pilnie potrzebuje funduszy na zakup kolejnych dawek leku, którego koszty niestety przewyższają możliwości finansowe rodziny. Pomóżmy tej niezwykle wytrwałej i zdeterminowanej rodzinie wygrać bitwę, którą tak dzielnie toczą od lat!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Krzysztof Góral
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł