Maria kontra gruczolakowłókniak

CEL ZBIÓRKI: Zebrane środki będą przeznaczone głównie na immunoterapie, której miesięczny koszt to prawie 11 tysięcy złotych, ale niezbędna do tego, aby leczenie mogło być skuteczne.

Maria zimą 2020 r. zaczęła źle się czuć, była ciągle zmęczona, śpiąca, dokuczały jej zawroty głowy, pojawił się również ucisk w piersi. Rozpoczęły się próby znalezienia przyczyny tych dolegliwości. W lutym 2020 odbyła się mammografia piersi, która nie wykazała żadnych niepokojących zmian, a kolejną kontrolę wyznaczono za dwa lata. Jednak podczas badania nasza Podopieczna poczuła ogromny ból podczas badania „Jakby coś pękło…” Miesiąc później miało miejsce badanie USG, które wykazało małą 1 cm torbiel na piersi, która miała być do obserwacji. Przez kolejne pół roku zmiana na piersi była pod obserwacją, odbył się szereg badań, czterokrotnie USG, rezonans i biopsja. Wszystko pod bacznym okiem lekarzy, radiologów i onkologów. Guz cały czas rósł. Pod koniec września 2020 roku onkolog na podstawie zebranych wszystkich wyników badań postawiła diagnozę: gruczolakowłókniak 2,5 cm zmiana niezłośliwa. Pacjentka poprosiła o usunięcie zmiany, ponieważ powodowała ona dyskomfort, jednak Pani doktor uznała, że nie ma takiej potrzeby i wyznaczyła kolejną kontrolę za pół roku. Zmiana w piersi robiła się coraz bardziej dokuczliwa, niestety możliwość zrobienia badań kontrolnych wykluczyła pandemia koronawirusa. Kolejne USG odbyło się w połowie stycznia 2021-guz wtedy miał już 4,5 cm. Na początku marca biopsja i jej wynik był szokiem – potrójnie ujemny rak piersi, który dał przerzuty do węzłów chłonnych. Jest to najgorzej rokujący typ nowotworu piersi. W leczeniu tego typu nowotworu stosuje się chemioterapię. Nadzieją na zmniejszenie nawrotów choroby oraz poprawę skuteczności leczenia jest immunoterapia, która jest kosztowna. Niezbędna do tego, aby leczenie mogło przynieść zamierzony efekt.

Środki zebrane podczas zbiórki będą przeznaczone głównie na immunoterapie, której miesięczny koszt to prawie 11 tysięcy złotych, ale niezbędna do tego, aby leczenie mogło być skuteczne

Środki zebrane podczas zbiórki będą przeznaczone głównie na immunoterapie, której miesięczny koszt to prawie 11 tysięcy złotych, ale niezbędna do tego, aby leczenie mogło być skuteczne.

Sprawdź czego potrzebujemy

  1.  
  • 20  zebrane
    z 100 000 
 

Nie możesz wspomóc nas finansowo? Przekaż prezent dla podopiecznego. 

Udostępnij zbiórkę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *