Mateusz kontra nowotwór złośliwy kości

CEL ZBIÓRKI: Zebrane środki będą wykorzystane na leczenie, które będzie kosztowne oraz rehabilitację, która pomoże Mateuszowi wrócić do możliwie jak najlepszej formy!

Nasz Bohater zaczął skarżyć się na ból nogi na przełomie stycznia i lutego 2021. Na początku rodzice sądzili, że to bóle wzrostowe typowe w tym wieku. Jednak bóle nie ustępowały i w końcu uniemożliwiły chłopcu normalne funkcjonowanie. Rodzice dokładniej przyjrzeli się bolącej nodze i zauważyli spore wybrzuszenie na kości piszczelowej pod kolanem. Bezzwłocznie przeprowadzono badanie RTG, którego opis wskazywał na to, że sprawa jest poważna. Wyniki przesłano do warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka, praktycznie natychmiast była odpowiedź z pilnym skierowaniem do poradni onkologicznej Instytutu. Przeprowadzono biopsję guza do badania histopatologicznego, którego wynik potwierdził podejrzenia – Osteosarcoma, złośliwy nowotwór kości.

W tym czasie guz miał około 8 cm wielkości. Wdrożono leczenie chemioterapią, która rozpoczęła się 28 marca i miała na celu przygotować do operacji usunięcia części kości piszczelowej i wszczepienia endoprotezy. Operacja przebiegła pomyślnie

Krótko po niej rozpoczęła się rehabilitacja, zakończono również leczenie chemioterapią pooperacyjną. Teraz w głównej mierze można skupić się na rehabilitacji

Środki zebrane podczas zbiórki będą wykorzystane na rehabilitację, która pomoże Mateuszowi wrócić do możliwie jak najlepszej formy!

Sprawdź czego potrzebujemy

 1. Kolorowe skarpetki
 2. Poduszki
 3. Gry planszowe
 4. Książki
 5. Głośniki bezprzewodowe (np.: JBL)
 6. Czytniki e-booków (np.: Kindle)
 7. Słuchawki
 8. Lego
 9. Art. szkolne, plecaki piórniki itp.

 • 860  zebrane
  z 50 000 
 

Nie możesz wspomóc nas finansowo? Przekaż prezent dla podopiecznego. 

Udostępnij zbiórkę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *