Klaudia

TYP NOWOTWORU: Chłoniak limfoblastyczny typu B
WOLNA OD RAKA: 6 lat

Dokładnie pamiętam chwilę, w której został u mnie zdiagnozowany nowotwór. Chłoniak limfoblastyczny typu B – tak brzmiała diagnoza. Zachorowałam w maju 2012 roku, miałam wtedy 13 lat. Leczenie rozpoczęłam we wrocławskiej klinice, która wtedy znajdowała się przy ulicy Bujwida. Od razu po diagnozie rozpoczęłam intensywną chemioterapię. W moim przypadku pierwszy cykl był jednym z najgorszych etapów leczenia. Mój organizm dość szybko zaczął odczuwać negatywne skutki, doszło do ostrego zapalenia trzustki, toksycznego zapalenia wątroby i zapalenia mózgu. Stwierdzono niedowład prawostronny i polineuropatię polekową. Przestałam chodzić, a rodzice musieli zajmować się mną całodobowo.

Przeszłam kilka operacji, przez rok przyjmowałam chemię dożylnie, a później jeszcze przez rok w domu w postaci tabletek. Dzięki intensywnej rehabilitacji, pomocy lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów udało mi się odzyskać pełną sprawność. �
Obecnie mija 8 lat od rozpoznania choroby i 6 lat odkąd jestem wolna od raka. Po wygranej walce z chorobą ukończyłam policealną szkołę medyczną. Chcę czerpać z życia jak najwięcej. Najważniejsze w życiu jest to, żeby się nie poddawać i walczyć z całych sił. Nie zdajemy sobie sprawy ile mamy w sobie determinacji i siły do walki jeśli zostaniemy postawieni w tak trudnej sytuacji. Chciałabym życzyć każdemu, kto walczy z chorobą dużo zdrowia, siły do walki, determinacji i uśmiechu na twarzy mimo ciężkich chwil. Rodzicom dużo wyrozumiałości, cierpliwości, bowiem musimy pamiętać, że jako rodzice chorujecie razem ze swoimi dziećmi. RAK TO NIE JEST WYROK!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *