Jagoda kontra osteosarcoma

CEL ZBIÓRKI: Finansowanie nierefundowanego leku Nexavar, dojazdy do szpitala, suplementy diety oraz późniejsza rehabilitacja

W czerwcu 2021 Jagoda zaczęła narzekać na ból w kolanie. Przeprowadzono badanie RTG, które nic nie wykazało, przepisano jej maści i leki przeciwbólowe. Następnie dziewczyna udał się do ortopedy, który początkowo też nie znalazł nic niepokojącego, ale skierował naszą Wojowniczkę na rezonans. Badanie rezonansem wykazało zmianę na kolanie, wzdłuż kości udowej, Dalsze badania wykazały również przerzuty do płuc. Po badaniu histopatologicznym postawiono diagnozę. Osteosarcoma to przeciwnik z jakim musi mierzyć się Jagoda. PO postawionej diagnozie rozpoczęto leczenie chemioterapią, która dała pozytywny efekt i zmiany na płucach uległy zmniejszeniu. W październiku odbyła się operacja usunięcia guza wraz z częścią kości udowej i kolana oraz wszczepienia w to miejsce specjalnej endoprotezy. Po operacji kontynuowane było leczenie chemią oraz podstawowe zabiegi rehabilitacyjne.

W styczniu Jagoda przeszła operację usunięcia zmian przerzutowych z lewego płuca. Konieczne jest wprowadzenie nierefundowanego leczenia lekiem Nexavar. Miesięczny koszt to ok. 10 000 zł, a leczenie musi trwać minimum rok.

Zachęcamy do wsparcia naszej dzielnej Wojowniczki w tej walce!

Sprawdź czego potrzebujemy

 1. Lalki
 2. Pluszowe misie
 3. Kolorowe skarpetki
 4. Poduszki
 5. Gry planszowe
 6. Książki
 7. Zestawy do malowania
 8. Zabawki edukacyjne wspomagające np. naukę czytania, liczenia itp.
 9. Puzzle dostosowane do przedziału wiekowego

 • 3,000 zł zebrane
  z 120,000 zł
 • 35 Darczyńców
 

Nie możesz wspomóc nas finansowo? Przekaż prezent dla podopiecznego. 

Udostępnij zbiórkę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.