DSC_0965

Michał kontra Neuroblastoma IV stopnia

CEL ZBIÓRKI: Pokrycie kosztów bieżącego leczenia i dojazdów do szpitala 

Michał zachorował w 2016 roku, mając zaledwie 3,5 roku. Okazało się, że jego maleńki organizm zaatakował nowotwór złośliwy – Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do szpiku i kości. Nasz dzielny Wojownik otrzymał kilkanaście wlewów chemii, przeszedł ogrom badań, operację guza w brzuchu, autoprzeszczep komórek macierzystych oraz radioterapię.

Po tych wszystkich przejściach, gdy badania pokazały, że przeciwnik został pokonany, Michał otrzymał Immunoterapię w Krakowie. Była chwila na oddech, gdyż dobiegło końca leczenie szpitalne. Niestety ten stan nie trwał zbyt długo. Niespełna 7 miesięcy po zakończeniu leczenia okazało się na badaniach kontrolnych, że jest nawrót choroby. Nowotwór wrócił tym razem do główki Michała.

Zaczęła się kolejna walka rodziców o życie syna, rozpoczęło się kolejne leczenie. Wykonano zabieg resekcji guza z płata skroniowego prawego, podano kolejne chemie oraz wykonano kolejny przeszczep. Następnym krokiem w leczeniu była druga radioterapia – tym razem na główkę i OUN (ośrodkowy układ nerwowy). Leczenie było bardzo długie i wyczerpujące dla organizmu Michałka. Niestety lekarze postanowili przerwać podawanie chemii, ponieważ wyniki naszego Wojownika w ogóle nie chciały wzrosnąć do góry.

Kolejna decyzja o zakończeniu leczenia szpitalnego, kolejne kontrole obrazowe, chwila wytchnienia, złapania oddechu i kolejny cios – wznowa, tym razem do kości przedramienia lewego. Trzecia walka, kolejne litry chemii, kolejna radioterapia miejscowa i nieustanna walka rodziców o życie naszego dzielnego Wojownika.

Gdy wszystko wydawało się już ustabilizować i na horyzoncie widniała szansa, by pokonać nowotwór, kolejne badania kontrolne ujawniły, że Neuroblastoma nie odpuszcza i atakuje Michałka po raz czwarty – tym razem ze zwiększoną siłą. Okazuje się, że wznowa jest w kości ramienia prawego, kręgach szyjnych, kręgach na wysokości klatki piersiowej, szpiku kostnym oraz w wątrobie.

Obecnie Michałek jest po podaniu jednego cyklu chemii o nazwie PACE. Wyniki niestety nie są najlepsze, a nasz Wojownik wciąż przebywa na oddziale.

Zachęcamy do wsparcia tego dzielnego Wojownika i pomocy w walce z chorobą!
 

Wsparcie możesz także okazać przekazując swój 1,5% podatku!

KRS: 0000581036
Cel Szczegółowy: Michał Łucko

  • 12 987  zebrane
    z 50 000 
 

Udostępnij zbiórkę:

Jeden komentarz pod zbiórką

  1. Kamil pisze:

    Trzymam kciuki za ciebie mocno niech siła walki cie nie opuszcza życzę ci z całego serca bardzo dużo zdrowia nigdy się nie poddawaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *