Trudna walka Piotra z mięsakiem ewinga

CEL ZBIÓRKI: Zakup nierefundowanego leku mającego na celu zminimalizowanie ryzyka nawrotu choroby.

Początek problemów ze zdrowiem u Piotra miał miejsce podczas wakacji 2019. Pojawiały się wówczas okresowe nawracające bóle lędźwiowego i krzyżowego odcinka kręgosłupa promieniujące do lewej nogi. Bóle zazwyczaj po niedługim czasie znikały. Jednak podczas kolejnych wakacji w 2020 zrobiły się bardziej dokuczliwe. Nasz bohater zasięgnął porady lekarza. Ponieważ był to czas pandemii kończyło się zwykle na teleporadach i przepisaniu leków przeciwbólowych. Dolegliwości bólowe nasilały się i utrudniały codzienne funkcjonowanie. Jednak kolejne wizyty u lekarzy kończyły się tak jak wcześniej czyli przepisywaniem doraźnych środków przeciwbólowych i zaleceniami żeby więcej się ruszać…
W tym czasie Nasz Bohater 
rozpoczął studia we Wrocławiu i rozwijał swoje pasje, którymi jest fotografowanie i filmowanie. Jednak mimo leków i ruchu ból nie dawał za wygraną. 
Dopiero w kwietniu 2021 udało się uzyskać skierowanie na szczegółowe badania. Wykonano badanie rezonansem magnetycznym, jego wynik był szokujący. U 19- latka wykryto dużego guza w części krzyżowej kręgosłupa o charakterze nowotworowym. Kolejnym badaniem była biopsja, która dała odpowiedź z jakim nowotworem Piotr musi się zmierzyć-złośliwy guz kości, mięsak Ewinga, który w dodatku jest nieoperacyjny. Walkę z nowotworem rozpoczęto w warszawskim Instytucie Matki i Dziecka. Podawanie chemioterapii rozpoczęło się w połowie czerwca 2021 roku, do listopada 2021 chłopak przyjął 9 cykli chemioterapii indukcyjnej. W trakcie terapii chemią pojawiły się skutki uboczne, konieczna była antybiotykoterapia oraz kilkukrotne przetaczanie krwi. Po zakończeniu indukcji, w listopadzie 2021 r. przeprowadzono badania kontrolne. Na szczęście wypadły dość dobrze, rozrost guza wyhamował a nawet nieco się zmniejszył a zmiany w płucach (podejrzenie przerzutów) nie powiększyły się. Kolejnym etapem leczenia była trwająca ponad miesiąc teleradioterapia na obszar guza pierwotnego okolicy krzyżowej . Piotr otrzymał 28 dawek naświetleń. Po ich zakończeniu pod koniec stycznia 2022 r. rozpoczęła się kolejna chemioterapia – tym razem obejmująca 5 cykli chemii adjuwentowej. Leczenie na oddziale miało zakończyć się w marcu 2022 r. ale niestety to się nie udało, pobyty w szpitalu przedłużały się. W lutym 2022 r. po kolejnych badaniach kontrolnych wykryto bowiem u Piotra nową zmianę na płucach (podejrzenie przerzutu ze wskazaniem do operacji ) a następnie w marcu 2022 r. podejrzaną zmianę na kości prawego talerza biodrowego. Skutkiem przewlekłego leczenia było także skreślenie Piotra w lutym 2022 r. z listy studentów, zakończył bowiem roczny zdrowotny urlop dziekański a ciągłe pobyty w szpitalu nie pozwoliły mu wrócić wterminie na uczelnię.

Nasz Wojownik wiosną 2022 r. trzykrotnie trafiał na stół operacyjny – w kwietniu przeprowadzono u niego dwie operacyjne biopsje zmiany w talerzu biodrowym a następnie pod koniec maja miał wykonaną operację lewego płuca, podczas której wycięto mu aż pięć dużych zmian. Szczęście w nieszczęściu – wszystkie zmiany, zarówno w biodrze, jak i w płucach okazały się „fałszywymi alarmami” a nie przerzutami nowotworowymi. 10 czerwca 2022 r. , po torakotomii (operacji płuc) Piotr otrzymał na oddziale ostatni 15 cykl chemioterapii.

Obecnie, po trwającej ponad rok walce z chorobą na oddziale szpitalnym, Piotr pozostaje pod stałą kontrolą lekarską w IMiD – co 6 tygodni jeździ na badania kontrolne do Warszawy, w miejscu zamieszkania uczęszcza na rehabilitację i fizjoterapię a w najbliższych dniach rozpocznie kurację lekiem przeciwnowotworowym Votrient (pazopanib) , to tzw. chemia celowana, która ma na celu zminimalizowanie ryzyka nawrotu choroby i ewentualnych przerzutów. Niestety lek ten, choć pomagający ratować zdrowie i życie, nie jest refundowany, a jego miesięczny koszt w przypadku dawki ustalonej dla Piotra sięga ok. 10 tysięcy złotych. Leczenie w tej formie musi trwać przez rok, co daje kolosalną sumę .

Zachęcamy Wszystkich do wsparcia dalszego leczenia Piotra. Wspólnymi siłami możemy sprawić, by szybciej odzyskał pełnię zdrowia, co pozwoli mu wrócić na uczelnię i kontynuować studia , rozwijać swoje pasje, spełniać marzenia a przed wszystkim żyć swoim młodym życiem bez ryzyka obciążenia chorobą.

Wsparcie możesz także okazać przekazując swój 1,5% podatku!

KRS: 0000581036
Cel Szczegółowy: Piotr Pawlak

  • 8 308  zebrane
    z 100 000 
 

Udostępnij zbiórkę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *