Sara Fodrowska

CEL ZBIÓRKI: pokrycie kosztów dojazdu do szpitali, wlewy witaminowe oraz rehabilitacja

Sara zachorowała w wieku 23 lat, diagnozę usłyszała w listopadzie 2019 roku. Nowotwór złośliwy jajnika w 4 stadium. Pod koniec 2019 roku rozpoczęła leczenie chemioterapią 6 cykli co 3 tygodnie. Po zakończonej chemii przyszedł czas na kontrolne badanie tomografem, które wykazało przerzuty do śledziony z naciekiem na płat wątroby, przeponę oraz jamę brzucha. Zlecono operację, podczas której usunięto m.in. wszystkie narządy rodne. Lekarze z bydgoskiej Kliniki, w której się leczyła stwierdzili, że już nic więcej nie mogą dla niej zrobić i skierowali ją na opiekę paliatywną w domu.

Oczywiście nasza bohaterka nie miała zamiaru się poddawać i po operacji, którą przeszła w czerwcu 2020 i która spowodowała znaczne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu trafiła do Kliniki w Gdańsku, gdzie jej stan się polepszył. Dostała kolejną dawkę chemii, ponieważ kolejne badania tomografem nie przyniosły dobrych wyników- nowotwór zaatakował przestrzeń między przeponą a śledzioną, klatkę piersiową, węzły chłonne w pachwinie, jamie brzucha oraz zmiany w obrębie szyi i odbytu. Niestety leczenie chemią nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, a dalsze jej podawanie byłoby dla Sary niebezpieczne.

17 grudnia 2021 roku wykonano tomograf, w którym okazało się, że nowotwór się wycofał. To pierwszy taki raz po ponad 2 latach walki. Lekarze zdecydowali się odstawić chemioterapię, która wcześniej była wykonywana co tydzień w UCK w Gdańsku. Włączyli leczenie podtrzymujące lekiem „Aromek”.

Od tego czasu naszej Wojowniczce wykonano dwa tomografy, w których nie zaobserwowano żadnych zmian nowotworowych. Na ten moment, ze względu na ostatnie stadium choroby, Sara jest pod stałą opieką lekarską w Gdańsku. Obligatoryjnie musi podchodzić do wielu badań.

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wsparcie naszej Wojowniczki po 2 latach ciągłego leczenia chemioterapią poprzez zakup leków podtrzymujących, wlewy witaminowe oraz rehabilitację. Z uzbieranej kwoty pokryte zostaną także koszty dojazdów do szpitala w Gdańsku.

Zachęcamy Was do wsparcia leczenia Sary, każda nawet najmniejsza wpłata, ma znaczenie i w znaczny sposób poprawi komfort jej leczenia.

 

Wsparcie możesz także okazać przekazując swój 1,5% podatku!

KRS: 0000581036
Cel Szczegółowy: Imię i nazwisko

  • 847  zebrane
    z 100 000 
 

Udostępnij zbiórkę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *