338526086_191141809928585_7251940157086776864_n

Wieloletnia walka Darii z bardzo złośliwym nowotworem trwa

CEL ZBIÓRKI:   Bieżące leczenie, dojazdy do szpitala, suplementy diety, późniejsza rehabilitacja

Cześć                                                                                      
Mam na imię Daria. Jestem niewidoma i niedługo kończę 18 lat.   

Chciałabym wam przedstawić swoją historię, która nie zaczęła się dziś. Gdy miałam 8 miesięcy zdiagnozowano u mnie nowotwór oczu-siatkówczak. Leczyłam się w Warszawie w CZD. Trwało to kilka lat. Przeszłam wiele chemioterapii oraz radioterapii, lecz nowotwór nie ustępował. Musiano usunąć mi jedno oko. Lekarze walczyli o uratowanie drugiej gałki ocznej, lecz nie udało się i w wieku 4 lat straciłam wzrok. Dopiero leczenie eksperymentalne zatrzymało rozwój choroby w jedynym oku, jakie mi zostało, ale wzrok nie powrócił.

Ważne, że byłam wyleczona. Przez następne lata jeździłam co 3 miesiące na kontrole. Po około 5 latach zrobił mi się guzek na powiece usuniętego oka. Z początku lekarze myśleli, że to zwykła gradówka,którą usunęli i przesłali do badania histopatologicznego. Okazało się jednak, że to bardzo złośliwy i rzadki rak skóry. Zaczęła się walka od nowa. Przeszłam operację usunięcia powieki i oczodołu.Przez rok było wszystko dobrze. Po tym czasie pojawiły się przerzuty do węzłów chłonnych i ślinianki. Musiałam poddać się kolejnym operacjom, które okazały zbyt mało radykalne i guzy odrastały. 
Ja się nie poddawałam i szukałam innych metod leczenia. Znalazłam lekarza w Gdańsku, który przeprowadza operacje nowoczesną metodą mosh. Po usunięciu tych guzów, pojawiły się przerzuty na płucach.  W CZD w Warszawie zaproponowano mi leczenie paliatywne oraz hospicjum. A ja nadal walczę i mam nadzieję, że znajdzie się jakiś lek który mi pomoże. Obecnie leczę się w Przylądku Nadziei we Wrocławiu. Jestem poddawana cyklom chemioterapii od ponad roku która spowalnia rozwój choroby.  Nie zamierzam się poddawać ponieważ mam jeszcze wiele planów na przyszłość.
 

Wsparcie możesz także okazać przekazując swój 1,5% podatku!

KRS: 0000581036
Cel Szczegółowy: Daria Marczuk 

  • 10  zebrane
    z 30 000 
 

Udostępnij zbiórkę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *