Adam kontra chłoniak

CEL ZBIÓRKI: Rodzina chłopca liczy na Wasze wsparcie, środki będą potrzebne na lekarstwa, suplementy diety, dojazdy do klinik, środki higieniczne, późniejszą rehabilitację.

Adam był bardzo aktywny i wesoły, wszystko uległo zmianie w listopadzie ubiegłego roku, chłopiec zaczął skarżyć się na bóle brzucha, po kilku dniach zaczęła mu towarzyszyć gorączka, pierwsza wizyta lekarska skończyła się przepisaniem leków na grypę. Z dnia na dzień stan zdrowia naszego Wojownika się pogarszał, bóle się nasilały, gorączka nie ustępowała, pojawiła się biegunka i wymioty. Naszego bohatera skierowano na oddział Hematologii, przeprowadzono szereg badań, których wyniki były przerażające… Zdiagnozowano chłoniaka rozlanego nieziarniczego z dużych komórek B (DLBCL) III stopnia. Została przeprowadzona punkcja szpiku, trepanobiopsja oraz zabieg laparotomii. Stwierdzono również ostrą przednerkową niewydolność nerek i stany zapalne organizmu. Ponadto Adamowi zaczęły dokuczać duszności, okazało się, że ma płyn w jamie opłucnej, badania płynu wykazały prawostronną odmę opłucnową.

Rozpoczęto podawanie chemii, nasz Bohater z dnia na dzień opadł z sił, pojawiły się nudności, wymioty spadek masy ciała i złe samopoczucie. Na szczęście udało się zwalczyć część dolegliwości, jednak nadal pozostała walka z najgroźniejszą ze zdiagnozowanych chorób-chłoniakiem. Na razie leczenie układa się pomyślnie Adam w lutym 2020 przyjął ostatni cykl chemioterapii kilka tygodni później miał badanie PET, które wypadło pomyślnie. Teraz musi przyjmować lekarstwa w domu i czekać na kolejne badania kontrolne, które mamy nadzieję wypadną dobrze!

Rodzina chłopca liczy na Wasze wsparcie, środki będą potrzebne na lekarstwa, suplementy diety, dojazdy do klinik, środki higieniczne, późniejszą rehabilitację.

Campaign deleted by admin

Nie możesz wspomóc nas finansowo? Przekaż prezent dla podopiecznego. 

Udostępnij zbiórkę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *