Wsparcie psychologiczne dla chorych na raka. Zapewniamy wsparcie finansowe, psychologiczne i lecznicze!

Wsparcie psychologiczne dla chorych na raka to podstawa umożliwiająca powrót do zdrowia osoby zmagającej się z nowotworem. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie raka lub masz taką osobę w swojej rodzinie lub w gronie najbliższych, to wiedz, że znajdziesz pomoc w naszej fundacji. Pomożemy Ci finansowo, zapewnimy odpowiednią opiekę medyczną, ale przede wszystkim wesprzemy mentalnie.

Nie krępuj się, sięgnij po telefon, wypełnij formularz lub wyślij nam wiadomość e-mail. Nasza fundacja zapewni Ci odpowiednie wsparcie!

Dlaczego wsparcie psychologiczne jest tak bardzo istotne dla osób chorych na raka?

Jak wskazują badania, pozytywne myślenie będące efektem wsparcia psychologicznego w znaczny sposób wpływa na przebieg walki z chorobą oraz finalne efekty leczenia. Pacjenci objęci pomocą psychologiczną mają znacznie większe szanse na wygraną w walce z rakiem!

Dane statystyczne wyłącznie potwierdzają tezę, że wsparcie psychologiczne dla pacjentów chorych na raka faktycznie działa. Wnioski te płyną z badań opublikowanych w "Journal of Clinical Oncology", które jasno wykazują, iż pacjenci chorzy na nowotwór, którzy otrzymali wsparcie psychologiczne, uzyskali znacznie lepsze rezultaty w leczeniu, zwiększając swoje szanse na powrót do zdrowia.

Kolejnym potwierdzeniem jest powszechnie znane badanie przeprowadzone przez Psycho-Oncology, które jednoznacznie stwierdza iż osoby chore na raka poddane opiece psychologicznej w związku z szeroko zakrojonymi programami wsparcia psychologicznego, były mniej podatne na stres, lęki, depresję oraz inne negatywne emocje. Minimalizacja stresu psychicznego korzystnie wpływała na organizm uczestników programu, co z kolei miało bezpośredni wpływ na efektywniejszą walkę z chorobą. Pozytywne nastawienie było bez cienia wątpliwości jednym z czynników, które wspierały walkę z rakiem.

Opisane powyżej wnioski jednoznacznie podkreślają rangę i istotę wsparcia psychologicznego dla osób cierpiących na nowotwór. Dbanie o komfort psychiczny, mentalne nastawienie i eliminację negatywnych emocji pacjenta ma duży wpływ na walkę z chorobą i daje realne nadzieje na powrót do pełni sił.

Dlaczego wsparcie psychologiczne dla osoby chorej na raka jest tak istotne?

Przede wszystkim nie bój się pytać. Nie bój mówić się o swoich potrzebach, obawach i lękach. A jeśli temat nie dotyczy bezpośrednio Ciebie, nie bój się zachęcać osoby chorej na wizytę u specjalisty. Twoja własna postawa lub wsparcie ofiarowane bliskiej Ci osobie, już na starcie może radykalnie poprawić mentalne nastawienie do walki z chorobą.

Wsparcie psychologiczne to fundament w leczeniu nowotworu.

Mniej negatywnych myśli, a więcej pozytywnego nastawienia. Diagnoza wskazująca na raka to nie wyrok!

Diagnoza potwierdzająca raka bywa często ogromnym obciążeniem dla osoby chorej i jej rodziny. Uczucie lęku, depresji, beznadziei, niepokoju czy innych emocji o negatywnym wydźwięku to zdecydowanie niewłaściwa droga. Wsparcie psychologiczne na tym etapie jest wręcz nieocenione i przynosi wspaniałe rezultaty.

Znacznie efektywniejsze leczenie dzięki pozytywnemu nastawieniu

Efektywne leczenie osoby chorej na raka jest wręcz niemożliwe bez pozytywnego nastawienia mentalnego, nakreślonego na walkę z chorobą. Wsparcie psychologiczne w tym wymiarze pozwala uzmysłowić osobie chorej, że ma realne szanse na powrót do pełni zdrowia w obliczu choroby, którą ją dotknęła. Doskonałym przykładem potwierdzającym tę regułę jest założyciel naszej fundacji, która sam przeszedł podobną drogę.

Redukcja stresu wspiera procesy biologiczne organizmu do walki z rakiem

Badania jasno udowadniają, że wsparcie psychologiczne obniżające i redukujące poziom stresu pacjenta pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, wspierając jego walkę z komórkami nowotworowymi. A mobilizacja organizmu do autonomicznej walki z rakiem jest naprawdę nieoceniona.

Wsparcie psychologa to nie powód do wstydu! Nie bój się prosić o pomoc!

Choroba nowotworowa potrafi wprawić w nie lada stany depresyjne, izolację i poczucie przegranej. Ale to tylko początkowa i naturalna reakcja emocjonalna wynikająca z negatywnej diagnozy. Im szybciej uwierzysz w swoje siły, tym prędzej rozpoczniesz skuteczną walkę z rakiem. Odezwij się do nas po wsparcie psychologiczne, bo doskonale wiemy jak się czujesz. Jesteśmy tu dla Ciebie!