Adaś walczy z nowotworem złośliwym jamy brzusznej i klatki piersiowej - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Adaś walczy z nowotworem złośliwym jamy brzusznej i klatki piersiowej      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Adaś walczy z nowotworem złośliwym jamy brzusznej i klatki piersiowej
#Dzieci

Adaś walczy z nowotworem złośliwym jamy brzusznej i klatki piersiowej

Dwuletni Adaś dzielnie walczy z bardzo złośliwym nowotworem

Adaś walczy z nowotworem złośliwym jamy brzusznej i klatki piersiowej

22.659 zł z 30.000 zł (75,53%)

CEL ZBIÓRKI: Dodatkowe koszty bieżącego leczenia, dojazdy do szpitali m.in. w Warszawie oraz związane z nimi noclegi

Opis zbiórki

AKTUALIZACJA

13 marca 2024

Adaś niedawno skończył 2 latka. Życie tego dzielnego malucha toczy się w szpitalach. Zamiast bawić się i rozwijać, walczy z bardzo złośliwym nowotworem. W 2023 roku przeszedł 4 cykle chemioterapii. 1 lutego 2024 roku Adasiowi wycięto guza. W tej chwili chłopczyk przebywa z rodzicami w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, na badaniach. Wkrótce wraca do „Przylądka Nadziei” we Wrocławiu na kolejne badania, na podstawie których będzie wiadomo, co dalej.


Pod koniec zeszłego roku rodzice chłopca zauważyli u niego powiększenie się obwodu brzucha. Udali się do szpitala w Opolu, gdzie 4 października Adaś został przyjęty na Oddział Pediatrii. Badania USG wykonywane podczas ciąży nie wskazywały niczego niepokojącego. Tym większym szokiem dla jego rodziców była informacja, że podczas fizykalnego badania maluszka lekarka stwierdziła powiększenie wątroby. Chłopczyk miał od początku dobry apetyt, nie gorączkował, przybierał na wadze. Niepokojąca była dotąd jedynie niedokrwistość. Teoretycznie powinien być zdrowym, radosnym, właściwie rozwijającym się dzieckiem – i tak wygląda, ale ma nowotwór, z którym musi się zmierzyć.

Kolejne badanie, wykonane tomografem komputerowym, pokazało niepokojące zmiany także w klatce piersiowej, dokładniej w przestrzeni przykręgosłupowej. Adaś otrzymał skierowanie na leczenie w „Przylądku Nadziei” we Wrocławiu. Chemię przyjmował już trzykrotnie i zniósł je bardzo dobrze. To jednak dopiero początek. We wtorek, 17 października, rodzice pojechali z Adasiem do Warszawy, gdzie chłopiec przeszedł kolejne badania. Teraz wszyscy czekają z niepokojem na decyzję, jak będzie przebiegać dalsze leczenie.

Nie będzie łatwo. Trudny czas przed rodzicami. Trudny czas przed Adasiem, ale dzięki wsparciu możemy im pomóc wspólnymi siłami!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Adaś Krzysztanowicz
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł