Złośliwy nowotwór piersi wywrócił życie Agnieszki do góry nogami - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Złośliwy nowotwór piersi wywrócił życie Agnieszki do góry nogami      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Złośliwy nowotwór piersi wywrócił życie Agnieszki do góry nogami
#Dorośli

Złośliwy nowotwór piersi wywrócił życie Agnieszki do góry nogami

Energiczna kobieta dzielnie mierzy się z przeciwnościami losu

Złośliwy nowotwór piersi wywrócił życie Agnieszki do góry nogami

3.314 zł z 30.000 zł (11,05%)

CEL ZBIÓRKI: Pokrycie kosztów bieżącego leczenia dojazdów do szpitali, prywatne wizyty u lekarzy specjalistów, późniejsza rehabilitacja

Opis zbiórki

Historia Agnieszki rozpoczyna się w styczniu 2024 roku. Ze względu na ból piersi zdecydowała się na kontrolną mammografię, którą wykonała około miesiąc później. Wyniki badania pojawiły się w marcu i wykazały półcentymetrową zmianę nowotworową. W tym momencie nie można już było dłużej zwlekać i Agnieszka została skierowana na rozszerzoną diagnostykę do szpitala w Szczecinie.

W klinice przeprowadzono biopsję oraz badanie USG. Wyniki badania histopatologicznego nie pozostawiały złudzeń – to nowotwór naciekający piersi. USG wykazało natomiast kilka rozsianych torbieli o długości 8,5mm w lewej piersi, w prawej obrzęk podskórny i hipoechogeniczne zagęszczenia w okolicy okołobrodawkowej, a także zmiany na węzłach chłonnych.

25 kwietnia 2024 roku w Szczecinie odbyło się konsylium lekarskie, w trakcie którego zdiagnozowano u Agnieszki nowotwór złośliwy zapalny piersi prawej. Ustalono leczenie systemowe chemioterapią w sześciu cyklach, co trzy tygodnie. Jeśli chemia zadziała zgodnie z planem i zmiany ulegną pomniejszeniu, naszą Wojowniczkę czeka zabieg mastektomii prawej piersi, po której prawdopodobnie potrzebne będą również radioterapia oraz immunoterapia.

Ze względu na stosowane leczenie, odporność u Agnieszki jest mocno obniżona i często łapie różnego rodzaju infekcje. Środki zebrane na zbiórce posłużą do pokrycia kosztów bieżącego leczenia, dojazdów do szpitali, wizyt u lekarzy specjalistów, a także późniejszej rehabilitacji. Pomóżmy wspólnymi siłami tej silnej i energicznej kobiecie wrócić do pełni zdrowia!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Agnieszka Jurczys
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł