#Dzieci

Alan walczy z neuroblastomą w IV stadium

Zaledwie 2 tygodnie po czwartych urodzinach poznał przerażającą diagnozę

Alan walczy z neuroblastomą w IV stadium

76.501 zł z 100.000 zł (76,50%)

Bieżące leczenie, przyszłe dojazdy do szpitala, odpowiednia dieta i jej suplementacja, higiena i artykuły medyczne

Opis zbiórki

18 października 2023 roku Alanek z rodziną świętował swoje czwarte urodziny, a zaledwie 2 tygodnie później postawiona została przerażająca diagnoza.

Neuroblastoma w IV stadium, złośliwa i agresywna choroba nowotworowa. Wcześniej nie było żadnych niepokojących objawów. Pod koniec października pojawił się guz w okolicy łuku brwiowego. Alan jest bardzo energicznym dzieckiem, dlatego rodzice zakładali, że zwyczajnie gdzieś się uderzył, w końcu to 4-latek.

Guz powiększał się szybko z dnia na dzień. Jadąc na szpitalny Szpitalny Oddział Ratunkowy rodzice chłopczyka nie spodziewali się tak drastycznej informacji. Na początku wykonane zostały badania krwi – wszystkie w normie. Następnie Alanka obejrzał okulista – on również stwierdził, że wszystko jest w normie. Dopiero tomograf wykazał guzy. Alanek został przyjęty na oddział chirurgii szczękowej, a dzień później został pacjentem wrocławskiego „Przylądka Nadziei”.

Nowotwór zaczął siać spustoszenie w nadnerczu, stamtąd dawał przerzuty do oczodołu i zatoki szczękowej oraz szpiku. W związku z tym lekarze natychmiast podjęli decyzję o wdrożeniu intensywnego leczenia – chemioterapii, która okazała się bardzo trudna dla Alana. Czeka go jeszcze radioterapia i immunoterapia. Przed chłopcem i jego rodziną jest długie i agresywne leczenie.

Alan od 15 listopada jest podopiecznym Fundacji Cancer Fighters. Za radą pani doktor prowadzącej – wynikającą z jej doświadczenia – rodzice postanowili założyć zbiórkę. Wierzą, że wraz z Alankiem wyjdą z tej walki zwycięsko, ale potrzebują pomocy, żeby zapewnić synkowi jak najlepsze leczenie. Przed nimi jeszcze bardzo długa i ciężka droga.

Lista potrzeb się nie kończy – bieżące leczenie, przyszłe dojazdy do szpitala, odpowiednia dieta i jej suplementacja, higiena i artykuły medyczne – to wszystko ich przeraża. Dlatego proszą o pomoc i wsparcie dla nich i Alka, żeby w tej nierównej walce, „stając na pierwszej linii obrony”, nie musieli martwić się o zaplecze finansowe.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Alan Stępień
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł