Alek i jego nierówna walka z guzem! - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Alek i jego nierówna walka z guzem!      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Alek i jego nierówna walka z guzem!
#Młodzież

Alek i jego nierówna walka z guzem!

Wojownik nosił w swoim ciele gigantycznego, 5kg guza

Alek i jego nierówna walka z guzem!

1.799 zł z 29.999 zł (6,00%)

CEL ZBIÓRKI: Rehabilitacja, zajęcia terapeutyczne

Opis zbiórki

Alek to chłopak pełen pasji, wiedzy i poczucia humoru. Można z nim rozmawiać godzinami na właściwie każdy temat. Jego wypowiedzi są swobodne i rzeczowe, a czas w jego towarzystwie umyka nie wiadomo kiedy. Fascynuje go historia, posiada prywatną kolekcję płyt winylowych, a przez wiele lat trenował taniec towarzyski. To prawdziwy człowiek wielu talentów!

Historia walki z chorobą u Alka rozpoczęła się latem 2022 roku. Podczas beztroskich wakacji zaczęły mu dokuczać uporczywe bóle brzucha. Początkowo nie przeszkadzały mu w normalnym funkcjonowaniu, jednak z biegiem czasu jego stan zaczął się mocno pogarszać.

25 lipca 2022 roku ból był już na tyle nie do zniesienia, że Alek trafił do szpitala. Wyniki badań obrazowych były porażające. W brzuchu szczupłego chłopaka umiejscowiony był gigantyczny guz. Stało się oczywiste, że sytuacja jest bardzo poważna. Nasz Wojownik został przewieziony do Wrocławia, gdzie trafił do „Przylądka Nadziei”. Po kolejnych badaniach postawiono diagnozę – to guz Ewinga, złośliwy nowotwór kości oraz tkanek miękkich IV stopnia. Życie całej rodziny Alka wywróciło się do góry nogami, a sprawy potoczyły się od tamtej chwili błyskawicznie.

Alek zaczął przyjmować chemię, dzięki której olbrzymi guz, ważący aż 5 kilogramów, zaczął się zmniejszać. Celem leczenia było zredukowanie objętości guza tak, aby można było bezpiecznie go wyciąć. Jego rozrost spowodował, że niemalże zlał się z innymi narządami. Diagnoza nie złamała jednak samego Alka! Z uśmiechem i pozytywną energią dzielnie walczył z nowotworem. Jego mama, Beata, odłożyła aktywność zawodową na drugi plan, aby wspierać syna w tej nierównej walce. Tata chłopca oraz nieoceniona babcia także są ogromnym wsparciem w batalii o zdrowie Alka.

W głowie tysiąc myśli – z jednej strony ogromna moc do walki o zdrowie Alka, z drugiej strony poczucie bezradności i braku wpływu na zaistniałą sytuację

 

– wspomina Pani Beata

Chemioterapia zadziałała na tyle pozytywnie, by Alek mógł zostać zoperowany. Zabieg wycięcia guza wykonano pod koniec października 2022 roku. Choć udało się wyciąć zdecydowaną większość guza, to usunięcie go w stu procentach nie było możliwe ze względu na rozległe umiejscowienie oraz zlanie się z narządami.

Alek nadal przyjmuję chemię, której zadaniem jest całkowite wyeliminowanie nowotworu z organizmu. Od grudnia 2022 roku przeszedł serię aż 30 kursów naświetlań. Jego odporność jest bardzo obniżona, co uniemożliwia prowadzenie aktywnego i wypełnionego spotkaniami towarzyskimi życia. Niestety, sprawia to, że nawet u tak pogodnego i optymistycznego chłopaka pojawiają się trudniejsze chwile i spadek formy.

Dlatego prosimy o wsparcie Alka w dalszej walce z chorobą – pokonanie nowotworu to pierwszy etap. Kolejny to powrót do pełni formy, a ten może zająć nawet kilka lat.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Aleksander Sowa 
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł