#Młodzież

Alek i jego nierówna walka z guzem!

Alek – chłopak pełen pasji, wiedzy i humoru. Można z nim porozmawiać właściwie na każdy temat, zupełnie swobodnie i rzeczowo a czas w Jego towarzystwie płynie nie wiadomo kiedy. Alek potrafi wziąć sprawy w swoje ręce, inicjuje różnorodne aktywności także w czasie pobytu w szpitalu. Fascynuje się historią, przez wiele lat trenował taniec towarzyski, kolekcjonuje winyle.

Alek i jego nierówna walka z guzem!

1.799 zł z 29.999 zł (6,00%)

Rehabilitacja, zajęcia terapeutyczne  

Opis zbiórki

Lato 2022 – wakacje, czas beztroski. Alkowi zaczęły dokuczać bóle brzucha. Początkowo dolegliwości pozwalały funkcjonować w miarę normalnie jednak z czasem zaczęły się bardzo
nasilać. 25 lipca ból był już nie do wytrzymania, Alek trafił na badania obrazowe – widok był porażający – w brzuchu szczupłego chłopaka umiejscowiony był gigantyczny guz. Wiadomo już było, że sytuacja jest bardzo poważna. Alek został przewieziony do Wrocławia do Kliniki „Przylądek Nadziei”. To tu zostały przeprowadzone kolejne badania w celu postawienia diagnozy, która wszystkich zwaliła z nóg – guz Ewinga (złośliwy nowotwór kości oraz tkanek miękkich IV stopnia). Od tej chwili życie całej rodziny wywróciło się do góry nogami. Sprawy potoczyły się błyskawicznie – Alek zaczął przyjmować chemioterapię, dzięki której olbrzymi guz ważący 5 kg zaczął się zmniejszać.

Celem było zmniejszenie objętości guza jak najwięcej, tak by można było go bezpiecznie wyciąć – guz bowiem rozrósł się na tyle, że zlał się niemalże z innymi narządami (trzustka). Szok związany z diagnozą nie złamał jednak pogody ducha samego Alka. Z uśmiechem i pozytywną energią dzielnie walczył z nowotworem. Mama Alka – Beata – aktywność zawodową odsunęła na drugi plan, Alek po wakacjach nie wrócił do szkoły. Wytrwale znoszą pobyty w Klinice. Tata Alka i nieoceniona Babcia są mocnym wsparciem w batalii o zdrowie. W głowie tysiąc myśli – z jednej strony ogromna moc do walki o zdrowie Alka, z drugiej strony poczucie bezradności i braku wpływu na zaistniałą sytuację – wspomina Pani Beata. Chemioterapia zadziałała na tyle by Alek mógł poddać się operacji wycięcia guza – zabieg wykonano pod koniec października 2022 r. Udało się wyciąć zdecydowaną większość guza, jednak usunięcie go w 100% nie było możliwe przez jego rozległe umiejscowienie i zlanie się z narządami. Alek nadal przyjmuje chemioterapię, której zadaniem jest całkowite wyeliminowanie nowotworu z organizmu. Od grudnia Alek musi przejść 30 kursów naświetlań – radioterapię przyjmuje we Wrocławiu co związane jest ze stałym pobytem w Klinice.

Odporność Alka jest bardzo obniżona, co uniemożliwia prowadzenie dotychczasowego życia – aktywnego, wypełnionego spotkaniami towarzyskimi, w ruchu. Niestety sprawia to, że nawet u tak pogodnego i optymistycznego chłopaka pojawiają się trudniejsze chwile i spadek
formy.

Dlatego prosimy o wsparcie Alka w dalszej walce z chorobą – pokonanie nowotworu to pierwszy etap, kolejny to powrót do pełni formy a ten może zająć nawet kilka lat.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Aleksander Sowa 
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł