#Dzieci

Aleksy walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną

Aleksy to bardzo wesoły i energiczny 4 latek, który interesuje się maszynami rolniczymi. Jego problemy ze zdrowiem zaczęły się podczas wakacji 2021r. Na ciele zaczęły pojawiać się siniaki, co przy tak energicznym dziecku w okresie wakacyjnym nie wydawało się niczym nadzwyczajnym.

Aleksy walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną

441 zł z 50.000 zł (0,88%)

Pokrycie kosztów bieżącego leczenia, dojazdów do szpitala oraz późniejszej rehabilitacji

Opis zbiórki

Niestety sińców ciągle przybywało, do tego doszło złe samopoczucie, brak apetytu i ciągłe zmęczenie. Pod koniec lipca rodzice wraz z Aleksym udali się do lekarza rodzinnego z niepokojącymi objawami, a ten dał Skierowanie do szpitala w Szczecinie. Po wstępnych badaniach przetransportowano chłopca do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Kolejnego dnia padła szokująca diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna z komórkami T, guz śródpiersia z zajęciem prawego jądra, powiększona wątroba i wszystkie węzły chłonne.

Taka diagnoza to dla rodziców ogromny szok, pojawia się wtedy mnóstwo pytań – co będzie dalej? –            i ogromny strach. Leczenie rozpoczęło się niemalże natychmiast. Przez pierwsze dni leczenia nasz Wojownik leżał pod tlenem ze względu na niską saturację, która była spowodowana guzem śródpiersia. Na szczęście leczenie chemioterapią, które zostało wdrożone okazało się skuteczne.

Nie obyło się bez komplikacji. Częste infekcje i zakażenia przedłużały leczenie Aleksego. Kiedy wydawało się, że wszystko zaczyna wracać na właściwe tory, rodzina otrzymała kolejny cios – rozpoznano padaczkę, która jest efektem ubocznym chemioterapii. Konieczne okazało się podanie kolejnych leków.

Przed naszym Wojownikiem dalsze leczenie, kolejne cykle chemioterapii, ale jak na prawdziwego Wojownika przystało Aleksy się nie poddaje i każdego dnia dzielnie stawia czoła chorobie!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Aleksy Dąbkowski
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł