Alicja kontra nowotwór przysadki mózgowej - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Alicja kontra nowotwór przysadki mózgowej      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Alicja kontra nowotwór przysadki mózgowej
#Dzieci

Alicja kontra nowotwór przysadki mózgowej

Nastolatka walczy o to, aby nie utracić zmysłu słuchu

Alicja kontra nowotwór przysadki mózgowej

638 zł z 15.000 zł (4,25%)

Zebrane środki będą wykorzystane na zakup leków, dojazdy do szpitala oraz późniejszą rehabilitację

Opis zbiórki

Alicja od zawsze była bardzo wesoła, energiczna i lubiła wszystkim pomagać – koleżankom i kolegom w szkole, rodzicom, siostrze. Niestety, teraz sama potrzebuje pomocy. Na początku 2021 roku była bardzo osłabiona, nie miała apetytu i była „nieobecna”.

W lutym 2021 roku zachorowała na koronawirusa, dostała bardzo wysokiej gorączki i w pewnym momencie straciła kontakt z rzeczywistością, nie reagowała na żadne bodźce zewnętrzne. Taki stan rzeczy bardzo zaniepokoił lekarzy, którzy zlecili szczegółowe badania.

Nasz Wojowniczka przeszła badania tomografem i rezonans, które wykazały zmiany w przysadce mózgowej. Przeprowadzono biopsję, której wynik był szokujący – Germinoma, nowotwór przysadki mózgowej. Wdrożono leczenie chemioterapią, która niestety niesie za sobą skutki uboczne, następnie Alicja przeszła również radioterapię.

Alicja zakończenie leczenia świętowała 3 dni przed swoimi dziesiątymi urodzinami, czyli 14 sierpnia 2021 roku. Od tamtej pory nadal jest pod stałą kontrolą onkologiczną – co 3 miesiące jeździ na rezonans magnetyczny. Leki, które musi przyjmować nasza Wojowniczka wspomagają ją w codziennym życiu.

Niestety, leczenie onkologiczne zostawiło po sobie dotkliwe skutki. Nasza Podopieczna traci słuch. To był dla całej rodziny kolejny bolesny cios. Jedynie czas i kolejne wyniki badań będą w stanie pokazać, jak bardzo słuch Alicji zostanie uszkodzony.

Zachęcamy do wsparcia Alicji i dobrowolnych darowizn na jej konto.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Alicja Tomczak
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł