#Dzieci

Amelia walczy z mięsakiem

Amelia to Wojowniczka, która rozpoczęła swoją walkę z nowotworem mając zaledwie 2,5 roku. Był to czerwiec 2019 r. Nasza Podopieczna skarżyła się na duży ból brzucha.

Amelia walczy z mięsakiem

1.230 zł z 30.000 zł (4,10%)

Leczenie nerek, dojazd do szpitali, rehabilitacja

Opis zbiórki

Po konsultacji lekarz stwierdził, że to zapalenie pęcherza i po przepisaniu leków, odesłał dziewczynkę do domu. Pomimo podawania leków dolegliwości nie mijały, ból się nasilał, a brzuch zrobił się bardzo nabrzmiały.

Rodzice bez wahania postanowili skonsultować stan zdrowia Amelki z chirurgiem, który szybko zauważył, że powiększony brzuch to problem onkologiczny. Nasza dzielna Wojowniczka szybko została skierowana na badanie USG, którego wynik był szokujący. Dziewczynka miała guza o rozmiarach 14x8cm!

Trafiła na oddział Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Planowo miała zostać przeprowadzona biopsja, jednak lekarze nie tracąc czasu, od razu przeprowadzili operację usunięcia guza. Niestety podczas operacji został uszkodzony pęcherz.

Po badaniach histopatologicznych u naszej Wojowniczki zdiagnozowano Mięsaka tkanek miękkich.

Konsekwencja i upór rodziny sprawiły, że leczenie było kontynuowane w warszawskim Instytucie Matki i Dziecka. Tam zrobiono szczegółowe badania i dobrano chemię, którą podawano przez 9 miesięcy, a kolejno przeprowadzono radioterapię.

Leczenie kliniczne Amelki dobiegło końca. Obecnie nasza Podopieczna ma przeprowadzane co 3 miesiące badania kontrolne w Warszawie. Konieczne jest również leczenie nerek, które zostały uszkodzone wskutek chemioterapii. Leczenie odbywa się w Krakowie. W ostatnim czasie wykryto podczas badania PET wykryto 2 milimetrowego guzka, który na szczęście nie rośnie i pozostaje do obserwacji.

Zebrane środki z tej zbiórki zostaną przeznaczone na dojazdy do szpitali, leczenie nerek oraz rehabilitację Amelki.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Amelia Koc
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł