Zbieramy na leki wspomagające dla Anastasii! - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Zbieramy na leki wspomagające dla Anastasii!      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Zbieramy na leki wspomagające dla Anastasii!
#Dzieci

Zbieramy na leki wspomagające dla Anastasii!

Anastasiia to pełna energii dziewczynka, która uwielbia tańczyć i śpiewać. Historia Anastasii rozpoczęła się na Ukrainie – dziewczynka była wyczekanym dzieckiem otoczonym kochającą rodziną. Tata Anastasii przebywał w Polsce, gdzie pracował.

Zbieramy na leki wspomagające dla Anastasii!

60 zł z 30.000 zł (0,20%)

Leki wspomagające

Opis zbiórki

W styczniu 2020 roku życie rodziny zmieniło się w mgnieniu oka – samopoczucie Anastasii nagle pogorszyło się, pojawiły się silne bóle brzucha i wymioty. 7.02.2020 r. padła diagnoza – nowotwór: Guz Wilmsa nerki prawej. 14 lutego podano pierwszą z dwóch planowanych chemioterapii przedoperacyjnych. Niestety Anastasiia źle zniosła pierwszą chemioterapię – wystąpił zawał mózgu. Druga chemioterapia przedoperacyjna nie została już podana z obawy przed konsekwencjami. W połowie marca 2020 r. Anastasiia przeszła zabieg usunięcia prawej nerki wraz z guzem. Zaczęła przyjmować chemioterapię pooperacyjną, którą znosiła już dobrze i kontynuowała ją do końca listopada. Anastasiia została poddana też radioterapii. W grudniu zakończyła leczenie onkologiczne. Wydawać by się mogło, że życie wraca do normy i Anastasiia wraz z Rodziną może zacząć na nowo cieszyć się codziennością. W lutym 2022 roku wybuchła jednak wojna, zaczęły występować trudności z dostępem do leków – w tym do leków, które potrzebuje Anastasiia do walki z powikłaniami po chemioterapii, która wpłynęła na funkcjonowanie wątroby dziewczynki. I choć cała rodzina jest na Ukrainie, Anastasiia z mamą w marcu 2022 r. dołączyły do taty, który był już w Polsce od dłuższego czasu. Zamieszkali razem w podwrocławskich Radwanicach a Anastasiia przyjeżdża na kontrolne wizyty do Kliniki „Przylądek Nadziei”. Choć tęsknota za domem jest ogromna, cała rodzina dobrze czuje się w Polsce – Anastasiia chodzi do szkoły, poznała nowe koleżanki, z którymi lubi spędzać czas. Brak jednej nerki nie ogranicza Anastasii w codziennym funkcjonowaniu. Kłopoty z wątrobą są zdecydowanie bardziej uciążliwe. Zależy nam na pełnym powrocie Anastasii do formy, dlatego zbieramy fundusze na leki wspomagające funkcjonowanie wątroby dziewczynki oraz na zajęcia rehabilitacyjne.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Anastasiia Martyniuk
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł