#Dzieci

Antoś walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną

Antoś to radosny i uśmiechnięty 3,5 latek, który od roku dzielnie mierzy się z bardzo ciężką chorobą Wszystko zaczęło się dość niepozornie od utykania na prawą nóżkę. Pierwsza myśl rodziców kierowała podejrzenia, że może chłopiec podczas wygłupów z bratem po prostu się uderzył i nadwyrężył nogę.

Antoś walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną

8.365 zł z 10.000 zł (83,65%)

Pokrycie kosztów dojazdów do szpitala, rehabilitacja, zakup leków i artykułów pierwszej potrzeby

Opis zbiórki

Kolejny dzień nie przyniósł poprawy więc nasz Wojownik został przetransportowany do szpitala. Na podstawie badania USG oraz zdjęcia RTG lekarz postawił diagnozę – złamanie kości piszczelowej.

Antek wrócił do domu z założoną szyną gipsową. W kolejnych dniach stał się apatyczny, nie miał apetytu. Po wykonaniu badania krwi wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Słowa, które rodzice usłyszeli od lekarza w Gorzowie Wielkopolskim do dzisiaj nie wychodzą z głowy: „Gościu ma najprawdopodobniej białaczkę – jedziecie na oddział hematologii do Szczecina”.

Wyruszyli od razu. Na miejscu naszemu Wojownikowi wykonano punkcję szpiku, po której na rodziców spadła zwalająca z nóg informacja: ostra białaczka limfoblastyczna z komórek B z chromosomem Philadelphia. Cios podwójny, gdyż od razu zakwalifikowano Antosia do wysokiego ryzyka.

Walka naszego Podopiecznego trwa już rok. Droga, którą przeszedł była bardzo kręta – spędził w szpitalu ponad 280 dni. Antek mierzy się z wieloma powikłaniami, które dzielnie znosi i pokonuje. Nadchodzi czas naprawiania wszystkiego, co 'zepsuło’ się podczas dotychczasowego leczenia.

Zebrane środki przeznaczone zostaną na dojazdy do szpitala (znajdującego się około 100km od miejsca naszego zamieszkania), rehabilitację, niezbędne leki i artykuły pierwszej potrzeby. Powyższe wydatki pochłaniają dużą część domowego budżetu i bez finansowego wsparcia rodzinie trudno będzie zmierzyć się z takim wyzwaniem.

Zachęcamy do wsparcia naszego Podopiecznego i dokonywania dobrowolnych wpłat na konto. Dzięki Waszej pomocy Antoś ma szansę wyzdrowieć!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Antoni Woźniak 
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł