#Dzieci

Antosia walczy z neuroblastomą IV stopnia

Gdy Tosia miała zaledwie 3 miesiące, jej mama poznała diagnozę

Antosia walczy z neuroblastomą IV stopnia

766 zł z 30.000 zł (2,55%)

Prywatna rehabilitacja, dojazdy do szpitali m.in. do CZD w Warszawie oraz na inne środki medyczne

Opis zbiórki

Przekazane przez lekarzy informacje brzmiały przerażająco – choroba była już bardzo rozsiana po całym organiźmie Tosi i spowodowała zmiany w kościach, głowie, prawym oczodole, wątrobie, dotarła już nawet do szpiku kostnego. Ciężko było dokładnie policzyć ilość guzów w jej ciele.

Proces leczenia rozpoczął się od wykonania szeregu badań, w wyniku których Antosia została z mamą w szpitalu na 8 cykli chemioterapii, łącznie trwały kilka miesięcy. Pierwsza chemia była tą ratującą życie. Dziewczynka dzielnie ją znosiła, choć nie zawsze. Często było „pod górkę”… Najważniejsze jednak było to, że chemia działała i bardzo powoli „przygotowywała” Antosię do operacji.

Obecnie dziewczynka ma 2,5 roku. Jej sprawność fizyczna została zaburzona przez blisko 9-miesięczny pobyt w szpitalu, a właściwie w sali szpitalnej. Przyczyniła się do tego lokalizacja głównego guza – w miednicy mniejszej. Tak długi pobyt w szpitalu sprawił, że Tosia nie miała możliwości rozwijać się jak inne dzieci w tym samym wieku. Dobrze dobrana rehabilitacja oraz specjalna terapia indywidualna pozwala jednak naszej Wojowniczce nadgonić to, co utraciła. Dziewczynka zaczęła chodzić na miesiąc przed ukończeniem 2 lat. Późno zaczęła siadać. Jeszcze nie mówi. Ma lęki nocne.

Neuroblastoma w 4. stopniu to groźny przeciwnik. Obecnie Tosia i jej mama żyją od kontroli do kontroli. Co 3 miesiące wykonywane są wszystkie badania w znieczuleniu ogólnym. To bardzo dużo dla małego dziecka.

Malutka ma trudny start… Mama dziewczynki, która sama wychowuje ją i jej siostrzyczkę – Hanię – bardzo chce, aby obydwie córeczki szły przez życie zdrowe, silne i szczęśliwe. Hania też choruje, od 3 lat jest leczona na padaczkę

Pomóżmy im przejść przez ten niezwykle wymagający okres wspierając leczenie i rehabilitację tej wyjątkowej Wojowniczki!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Antosia Madejska
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł