Dawid walczy z ostrą białaczką - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Dawid walczy z ostrą białaczką      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Dawid walczy z ostrą białaczką
#Dzieci

Dawid walczy z ostrą białaczką

Dawid zmaga się z konsekwencjami dwukrotnego leczenia ostrej białaczki

Dawid walczy z ostrą białaczką

4.254 zł z 30.000 zł (14,18%)

Dojazdy do/z kliniki, badania specjalistyczne, leki oraz akcesoria stomijne

Opis zbiórki

AKTUALIZACJA

25 marca 2024

Zakończenie leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej nie dla każdego oznacza powrót do zdrowia. Dawid sam opowie o tym, z czym zmaga się do dzisiaj:

Hej, tutaj Dawid. Tak, ten Dawid ze zdjęcia nad tym tekstem.

Jak możecie zauważyć, jest ze mną o wiele lepiej. Staram się żyć jak normalny nastolatek, lecz nadal jest mi potrzebna Wasza pomoc po całej „przygodziez chorobą.

Mam dużo wydatków, takich jak poradnie, lekarze, wyjazdy do szpitala, akcesoria stomijne, leki i wiele innych.

Za każde wsparcie, w jakikolwiek sposób, ogromnie dziękujemy – ja i moja mama.


Dawid drugi raz musi mierzyć się z białaczką. Pierwszy raz druzgocącą diagnozę usłyszał w grudniu 2018 roku. Ostra białaczka limfoblastyczna to choroba, z którą musiał walczyć nasz Bohater. Leczenie było bardzo ciężkie i niosło za sobą wiele powikłań. Bywały momenty, w których chłopak był w ciężkim stanie, przechodził przez bolesne zabiegi i wielotygodniowe pobyty w szpitalu.

Jednak przez cały ten czas nie tracił wiary w odzyskanie zdrowia i woli walki!

Po ponad dwóch latach, po ciężkim leczeniu udało się pokonać chorobę. Niestety taki stan nie trwał długo. W maju 2022 nasz Wojownik ponownie trafił na oddział gdzie stwierdzono wznowę. Dawid ponownie musi stawić czoła ostrej białaczce limfoblastycznej typu B, mieszana „szpikowo-jądrowa” lekooporna.

Początek walki ze wznową niestety nie był zbyt optymistyczny i znaczna część szpiku nadal była zajęta. Podobnie jak za pierwszym razem leczenie wiąże się z licznymi powikłaniami, bolesnymi zabiegami, pojawiło się zapalenie trzustki, zapalenie grzybiczne płuc, z którym zmaga się do dzisiaj.

Prowadzone były konsultacje w kierunku zastosowania terapii CAR-T cells. Terapię udało się przeprowadzić w październiku 2022 roku.

Po wyczerpującym leczeniu klinicznym Dawid powoli dochodzi do siebie. Co 4 tygodnie konieczne jest uzupełnianie immunoglobulin. Bardzo często musi poddawać się badaniom kontrolnym. Nasz Wojownik cały czas walczy również z grzybicą płuc oraz nadciśnieniem. Niebawem rozpocznie rehabilitację, która pomoże mu wrócić do formy.

Mimo niełatwej sytuacji mamy nadzieję, że Dawid jest już na ostatniej prostej do walki o odzyskanie zdrowia!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Dawid Czarnecki
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł