#Superliga

Dorian Janca

Energa Wybrzeże Gdańsk

Dorian Janca

10.003 zł z 10.000 zł (100,03%)
Opis zbiórki

Dorian Janca

Dorian to 12-letni, niezwykle bystry i dojrzały chłopiec, który pomimo młodego wieku, wykazuje ogromne zainteresowanie światem wokół siebie. Jego pasja do zgłębiania wiedzy poprzez edukacyjne filmiki z dziedziny historii, geografii i informatyki jest inspirująca. Dorian, z determinacją godną podziwu, pracuje nad złożeniem swojego wymarzonego komputera gamingowego, który nie tylko umożliwi mu dalsze rozwijanie pasji do gier, ale również posłuży jako narzędzie edukacyjne i środek do utrzymywania kontaktów z rówieśnikami.

Swoją bitwę z nowotworem rozpoczął na początku 2020 roku, kiedy to, wracając ze szkoły, zauważył guz na prawej dłoni. Niebawem po tym, pojawił się kolejny guz – tym razem pod obojczykiem. Miesiąc później, Dorian trafił do szpitala w Gdańsku, gdzie seria badań, w tym biopsja, ujawniła przerażającą diagnozę: rhabdomyosarcoma alveolare 4 stopnia z przerzutami do węzłów chłonnych. To jeden z najgroźniejszych rodzajów nowotworów złośliwych tkanki miękkiej, z niezbyt dobrymi rokowaniami.

Pomimo to, Dorian nie poddał się. Jego pierwsze leczenie przyniosło nadzieję, gdyż guzy zaczęły się zmniejszać. Niestety, po zakończeniu leczenia, choroba powróciła, tym razem z nowymi zmianami na piersi i pod obojczykiem. Z determinacją, Dorian ponownie przeszedł przez operację, chemioterapię i radioterapię. Walka wydawała się być wygrana w grudniu 2022, ale sierpień 2023 przyniósł kolejne złe wieści – nowy guz, tym razem za aortą.

Dorian jest Wojownikiem. Przez ostatnie cztery lata nieustannie walczy z chorobą, która wydaje się nie odpuszczać. Jego odwaga i siła są inspirujące, ale potrzebuje naszego wsparcia, aby kontynuować leczenie i pokonać chorobę raz na zawsze. W związku z tym zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia, dalszych badań, niezbędnych operacji oraz rehabilitacji. Każdy grosz ma znaczenie i przybliża Doriana do pełnego zdrowia.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł