Emil kontra nowotwór złośliwy nasady języka - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Emil kontra nowotwór złośliwy nasady języka      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Emil kontra nowotwór złośliwy nasady języka
#Młodzież

Emil kontra nowotwór złośliwy nasady języka

Nowotwór ponownie zaatakował nastolatka po 13 latach przerwy

Emil kontra nowotwór złośliwy nasady języka

6.984 zł z 30.000 zł (23,28%)

CEL ZBIÓRKI: Koszty bieżącego leczenia, środki higieny, suplementy diety, koszty dojazdów, późniejsza intensywna rehabilitacja

Opis zbiórki

Onkologia to nie jest miejsce dla Emila. Nikt, kto tego nie doświadczył, nie wie, jaką tragedią jest choroba własnego dziecka. Kiedy słyszysz okropną diagnozę, twoje życie staje w miejscu. Emil to niespełna 18-letni chłopiec, który ponownie podjął walkę z nowotworem, tym razem innego rodzaju.

Gdy miał 2 latka, zdiagnozowano u niego neuroblastomę. Po długim i ciężkim leczeniu Emilowi udało się „zwalczyć przeciwnika”. Przez 13 lat rodzice cieszyli się zdrowiem chłopca. Wówczas jednak nowotwór dał znać o sobie ponownie. Tym razem jest to rak nasady języka. Leczenie jest bardzo uciążliwe, pobyt w szpitalu trwał około 7 tygodni. Emil przeszedł już 3 operacje, długie cykle chemii i zmagał się ze skutkami ubocznymi leczenia, naświetlania.

Ostatnia radioterapia spowodowała rozległe poparzenia, które są bolesne i bardzo utrudniają normalne funkcjonowanie, nawet w ograniczonym stopniu podczas wizyty w klinice. W tej chwili trudno jest powiedzieć, jak długo będzie trwało leczenie. Emil jest bardzo cierpliwym chłopcem, ale jak każdy nastolatek, wolałby spędzać czas jeżdżąc na rowerze, spotykając się z przyjaciółmi, czy grając z bratem na konsoli. Jest to ponownie bardzo trudny czas dla rodziny i liczy się każde wsparcie.

My nie chcemy stać bezczynnie. Chcemy leczyć i zwalczać. Stać z tarczą w gotowości na przyjście złego.”

Rodzice Emila

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Emil Łąka
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł