Emilka kontra mięsak - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Emilka kontra mięsak      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Emilka kontra mięsak
#Młodzież

Emilka kontra mięsak

Niezwykle opiekuńcza i otwarta nastolatka marzy o powrocie do młodszej siostry

Emilka kontra mięsak

1.940 zł z 30.000 zł (6,47%)

Koszty bieżącego leczenia, środki higieny, suplementy diety, koszty dojazdów, późniejsza intensywna rehabilitacja

Opis zbiórki

W styczniu 2024 roku Emilka powiedziała, że „ma coś w buzi” na lewym policzku od wewnętrznej strony. Wyglądało to na ugryzienie. Po jakimś czasie tata dziewczynki wyczuł guza. Lekarz pierwszego kontaktu wystawił skierowanie na chirurgię szczękową. Szczęśliwie, nie trzeba było długo czekać na wyznaczenie terminu i kompetentni lekarze zajęli się Emilką.

Guz został usunięty 23 lutego, a pobrany fragment przekazany do analizy. Niestety, jej wynik zmienił całe życie rodziny. Diagnoza brzmiała: nowotwór złośliwy tkanek miękkich. W marcu Emilka zaczęła chemioterapię i do dziś trwa intensywne leczenie. W tej chwili jest to radioterapia przeplatana chemią. Dziewczynka ma młodszą siostrę Julkę, z którą bardzo lubi spędzać czas i rozłąka jest bardzo ciężka dla obu dziewczynek.

Emilka jest bardzo aktywnym i kreatywnym dzieckiem. Lubi tańczyć, pływać, chodzić do przedszkola. Odkąd postawiono diagnozę, niestety stało się to niemożliwe. Jest niezwykle opiekuńcza i chętna do poznawania innych ludzi. Nie wstydzi się nowych znajomości, a nawet chętnie sama zagaduje do nowych osób.

Pobyty w klinice nie są dla niej bardzo uciążliwe, ponieważ organizowanych jest tutaj bardzo dużo zajęć dla dzieci. Jedyne, czego się zawsze boi i o tym mówi, to założenie igły do portu. Zwykła mówić: „ja wolę, aby mi z żyły wszystko brali, niż tą igłę do portu dali”.

Rodzice są bardzo dumni, ponieważ Emilka jest bardzo silna i są pewni, że razem pokonają tego potwora w jej ciele! Uprzejmie proszą o wsparcie w opłaceniu dalszego leczenia córeczki, wyjazdów do kliniki oraz kosmetyków niezbędnych w trakcie leczenia i serdecznie dziękują każdej osobie, która wspiera leczenie Emilii.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Emilia Napierko
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł