#Kampanie

Gala Charity Fight Night – walczymy dla Poli i Kornelii

Wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu wesprzemy dwie małe bohaterki w ich codziennej walce o sprawność

Gala Charity Fight Night – walczymy dla Poli i Kornelii

120.144 zł z 300.000 zł (40,05%)
Opis zbiórki

Pola Omielańczuk i Kornelia Kalbarczyk

Gala Charity Fight Night, której Partnerem jest Fundacja Cancer Fighters, to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu wesprzemy dwie małe bohaterki w ich codziennej walce o sprawność.

Pola i jej siostra bliźniaczka urodziły się we wrześniu 2018 roku jako wcześniaczki. Ciąża została nagle przerwana z powodu pogorszenia się przepływów, co groziło zamartwicą. Dziewczynka w ciągu pierwszych lat swojego życia przeszła kilka skomplikowanych operacji m.in. jelita z wyłonieniem stomii oraz operację oczu i serca. Za każdym razem jej mama drżała o zdrowie swojej córeczki, bała się jaką informację usłyszy od lekarzy. Okazało się, że w mózgu Poli powstała leukomalacja, w konsekwencji dziewczynka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce obustronne kurczowe. Pola jest radosną pięciolatką. Dzięki licznym turnusom, codziennej rehabilitacji i nowemu sprzętowi Pola zrobiła w ciągu roku ogromne postępy, m.in. nauczyła się samodzielnie siedzieć i poruszać przy chodziku. Chcemy wesprzeć rodziców dziewczynki w zapewnieniu jej specjalistycznej opieki i sprzętu, który pomoże zdobywać kolejne szczyty.

W wieku 9 miesięcy u Kornelii zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni – SMA. Kornelia porusza się na wózku, na stałe potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji w tym drogich turnusów i sprzętu, aby mogła utrzymać to co wypracowała. Kornelka słabnie ruchowo, ale wciąż prawidłowo oddycha, ma więc szanse na samodzielne życie, co najwyżej o ograniczonej sprawności ruchowej. By pomóc jej pokonywać codziennie przeszkody i ułatwić codzienne funkcjonowanie, niezbędne jest odpowiednie dostosowanie domu, w tym montaż windy schodowej. Kornelia to pogodna siedmiolatka, która lubi chodzić do szkoły i spędzać czas z koleżankami. Lubi chodzić na basen i grać na komputerze.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł