#Dzieci

Jagoda kontra osteosarcoma

W czerwcu 2021 Jagoda zaczęła narzekać na ból w kolanie. Przeprowadzono badanie RTG, które nic nie wykazało, przepisano jej maści i leki przeciwbólowe. Następnie dziewczyna udał się do ortopedy, który początkowo też nie znalazł nic niepokojącego, ale skierował naszą Wojowniczkę na rezonans.

Jagoda kontra osteosarcoma

3.150 zł z 120.000 zł (2,63%)

Finansowanie nierefundowanego leku Nexavar, dojazdy do szpitala, suplementy diety oraz późniejsza rehabilitacja

Opis zbiórki

Badanie rezonansem wykazało zmianę na kolanie, wzdłuż kości udowej, Dalsze badania wykazały również przerzuty do płuc. Po badaniu histopatologicznym postawiono diagnozę. Osteosarcoma to przeciwnik z jakim musi mierzyć się Jagoda. Po postawionej diagnozie rozpoczęto leczenie chemioterapią, która dała pozytywny efekt i zmiany na płucach uległy zmniejszeniu. W październiku odbyła się operacja usunięcia guza wraz z częścią kości udowej i kolana oraz wszczepienia w to miejsce specjalnej endoprotezy. Po operacji kontynuowane było leczenie chemią oraz podstawowe zabiegi rehabilitacyjne.

W styczniu Jagoda przeszła operację usunięcia zmian przerzutowych z lewego płuca. Konieczne jest wprowadzenie nierefundowanego leczenia lekiem Nexavar. Miesięczny koszt to ok. 10 000 zł, a leczenie musi trwać minimum rok. Zachęcamy do wsparcia naszej dzielnej Wojowniczki w tej walce!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Jagoda Chełmniak
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł