Kacper chce wrócić do rówieśników - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Kacper chce wrócić do rówieśników      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Kacper chce wrócić do rówieśników
#Młodzież

Kacper chce wrócić do rówieśników

Kacper Laskowski prawdziwy fan klocków Lego, z których potrafi zbudować absolutnie wszystko. Zupełnie jak jego rówieśnicy pasjonuje się grami Minecraft i Brawl Stars. Jest bystrym i rezolutnym chłopcem, który uwielbia wyjazdy nad Bałtyk do Rewala o każdej porze roku.

Kacper chce wrócić do rówieśników

775 zł z 30.000 zł (2,58%)

Zakup leków i rehabilitacja

Opis zbiórki

Wrzesień 2021 r. – Kacper rozpoczął naukę w drugiej klasie. Jest pełen energii, szaleje na rowerze i hulajnodze. W piątkowe popołudnie tuż przed zaplanowanym wyjściem do kina mama Kacpra wyczuła za jego uchem zgrubienie. Ponieważ Kacper był zawsze okazem zdrowia, mama – Pani Marta – zaniepokojona odkryciem, natychmiast umówiła wizytę do lekarza. Jak się okazało – powiększony węzeł chłonny zaniepokoił również lekarza, który natychmiast skierował Kacpra do szpitala w Trzebnicy. Tam wykonano badania, m. in. morfologię, której wyniki zwaliły wszystkich z nóg – 280 tyś. leukocytów! Padła diagnoza: białaczka.

Z Trzebnicy Kacpra skierowano do Kliniki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu – tu wykonano szczegółowe badania, m.in. USG i RTG klatki piersiowej, tomograf oraz punkcję szpiku. Okazało się, że choroba zaatakowała cały organizm Kacpra – powiększone węzły chłonne były w całym ciele, największy z nich znajdował się w śródpiersiu. Pierwsze momenty z chorobą były niezwykle trudne. Początek leczenia białaczki wymaga długiej hospitalizacji. Kacper spędził w Klinice trzy miesiące. To był wyjątkowo trudny czas – jak wspomina Pani Marta – „nie mogłam uwierzyć, że tak ciężka choroba dotknęła mojego syna. Owszem, słyszy się o chorobach onkologicznych, ale to zawsze dzieje się gdzieś obok.
Zakładamy, że nas to jednak nie spotka”. Pierwsze dawki chemioterapii wpłynęły nie tylko na białaczkę – Kacper miał poparzone śluzówki w buzi – nie mógł jeść ani pić. Doszło zapalenie trzustki, a następnie zakażenie wkłucia udowego.

Kolejne miesiące terapii przyniosły jednak poprawę wyników i samopoczucia. Kacper został zakwalifikowany do przeszczepu szpiku, który wiązał się jednak ze sporym ryzykiem –
chłopiec ani razu nie wszedł w remisję. W czasie przygotowań do przeszczepu Kacper przeszedł kondycjonowanie – przyjął 8 cykli chemioterapii bez przerwy. 28 lipca 2022 roku nadszedł ważny dzień – dzień przeszczepu. Dawcą była dzielna Mama – Pani Marta. Po trzech tygodniach można było powiedzieć, że procedura przebiegła pomyślnie – wyniki poprawiły się, Kacper nabrał sił. 2 września Kacper pojechał do domu. Choć przeszczep jest udany, Kacper boryka się z wieloma powikłaniami po przyjmowanych medykamentach, m.in. graft skórny – poparzenia, na rękach, graft wątrobowy i jelitowy – wszystko to wiąże się z koniecznością przyjmowania dużej ilości leków oraz rehabilitacją.

Kacper musi nabierać mocy, gdyż w domu czeka na niego młodsza siostra – Zosia, dla której jest najcudowniejszym starszym bratem na świecie.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Kacper Laskowski
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł