Krzysztof kontra choroba – runda druga - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Krzysztof kontra choroba – runda druga      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Krzysztof kontra choroba – runda druga
#Młodzież

Krzysztof kontra choroba – runda druga

W październiku 2022 roku życie Krzysztofa uległo dramatycznej zmianie

Krzysztof kontra choroba – runda druga

7.747 zł z 50.000 zł (15,49%)

Pokrycie kosztów bieżącego leczenia, dojazdy do szpitali, późniejsza rehabilitacja

Opis zbiórki

W październiku 2022 roku życie Krzysztofa uległo dramatycznej zmianie. To, co początkowo wydawało się być zwykłym krwiakiem na prawym biodrze, szybko przerodziło się w walkę o życie, kiedy zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór kości i chrząstki stawowej. Mimo natychmiastowej reakcji i konsultacji z lekarzami guz rósł, a ból lewej nogi (głownie w okolicy łydki) stał się nie do zniesienia. Kolejne badania RTG, biopsja i wnikliwa diagnostyka potwierdziły najgorsze obawy.

Krzysztof podjął walkę, rozpoczynając trudny proces leczenia. Przeszedł przez pięć cykli chemioterapii, a następnie w czerwcu 2023 roku przeszedł operację w Szpitalu Klinicznym w Szczecinie, podczas której usunięto guza w całości wraz z prawą stroną miednicy i częścią kości udowej, zastępując uszkodzone fragmenty endoprotezą. Rehabilitacja przebiegała pomyślnie, jednak w sierpniu na plecach Krzysztofa pojawiły się nowe zmiany. Początkowo uznane za zrosty, okazały się wznową choroby.

Zdiagnozowano masywny guz miednicy w okolicy endoprotezy oraz przerzuty do płuc, co wymagało kolejnych sześciu cykli chemioterapii. Zastosowane leczenie przyniosło śladowe efekty, zmniejszając zmiany. Następnie zakwalifikowano Krzysztofa do leczenia chemioimmunoterapią, która przyniosła wiele powikłań, m.in. silną biegunkę i wymioty, niedrożność porażenna przewodu pokarmowego, pojawienie się płynu w jamie opłucnej. Dlatego też Krzysztof wymagał zacewnikowania, potrzebował tlenoterapii i żywienia pozajelitowego. Ostatnie badania kontrolne wykazały masywną progresję choroby. Ze względu na to, iż podjęta immunoterapia nie przyniosła rezultatów, kolejnym etapem leczenia jest radioterapia miednicy.

Przed Krzysztofem długa droga do odzyskania pełni zdrowia. Aby wrócił do jak największej sprawności, czeka go również intensywna rehabilitacja. To droga pełna wyzwań, ale z naszą wspólną pomocą, Krzysztof może liczyć na najlepszą możliwą opiekę i leczenie.

Dlatego dzisiaj prosimy Was o wsparcie. Wasze wpłaty, bez względu na ich wielkość, będą dla niego nie tylko wsparciem finansowym, ale i moralnym. Dzięki Waszej pomocy będzie mógł kontynuować leczenie bez dodatkowej presji finansowej, co jest nieocenione w tak trudnych chwilach.

Wierzymy, że razem możemy zrobić różnicę. Pokażmy Krzysztofowi, że w walce z chorobą nie jest sam. Dziękujemy za każdy gest wsparcia i solidarności. Razem możemy pomóc Krzysztofowi wrócić do zdrowia i normalnego życia!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Krzysztof Dudek

 

Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł