Pomóżmy bliźniaczkom wrócić do zdrowia! - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Pomóżmy bliźniaczkom wrócić do zdrowia!      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Pomóżmy bliźniaczkom wrócić do zdrowia!
#Dzieci

Pomóżmy bliźniaczkom wrócić do zdrowia!

Poznajcie nasze nowe Podopieczne. Lena i Agnieszka to czteroletnie siostry bliźniaczki, które zmagają się z ostrą białaczkę limfoblastyczną. Problemy ze zdrowiem zaczęły się najpierw u dwuletniej Leny pod koniec 2020 roku.

Pomóżmy bliźniaczkom wrócić do zdrowia!

895 zł z 50.000 zł (1,79%)

Koszty bieżącego leczenia, dojazdy do klinik, późniejsza rehabilitacja

Opis zbiórki

Mama dziewczynek zauważyła na szyi córki grudkę. Zaniepokojeni rodzice udali się do lekarza rodzinnego, który stwierdził, że to tłuszczak i konieczna będzie interwencja chirurgiczna. W ramach przygotowań do zabiegu dziewczynce wykonano morfologię krwi. Wyniki okazały się bardzo złe, przez co o wycięciu tłuszczaka nie było mowy. W szpitalu powtórzono badania, po których już było wiadomo, że Lena choruje na ostrą białaczkę. Nasza Wojowniczka trafiła do wrocławskiego „Przylądka Nadziei”. Obecnie Lena jest na leczeniu podtrzymującym. Jednak musi cyklicznie przyjeżdżać do kliniki na kontrolę.

Jakby tego było mało u siostry bliźniaczki Leny, punkcja wykazała, że ma ona zajęte 90% szpiku. Coś, co nie miało prawa się wydarzyć, jednak się wydarzyło. Lekarze doszli do wniosku, że za białaczkę u dziewczynek odpowiadają geny. Nie bez przyczyny pozostawał fakt, że obie siostry były bliźniaczkami jednojajowymi. Dziś Agnieszka przechodzi przez podobny tryb leczenia, co wcześniej Lena. Sprawę pogarsza jednak fakt, że u Agnieszki niedawno wykryto wadę serca. Konieczna będzie operacja.

Nasze Podopieczne mimo niełatwej sytuacji, dzielnie walczą o powrót do zdrowia i jak przystało na prawdziwe Wojowniczki, nie zamierzają się poddać. Możemy im pomóc w tych nierównych zmaganiach, zasilając ich zbiórkę!

Każda, nawet najmniejsza, wpłata jest istotna i w znaczny sposób poprawi komfort leczenia Leny i Agnieszki oraz zwiększa ich szanse na powrót do normalnego życia.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Lena i Agnieszka Nowak
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł