#Dzieci

Łukasz kontra chłoniak limfoblastyczny typu T

Od „przeziębienia” do druzgocącej diagnozy

Łukasz kontra chłoniak limfoblastyczny typu T

18.363 zł z 30.000 zł (61,21%)

Koszty bieżącego leczenia, środki higieny, suplementy diety, koszty dojazdów, późniejsza intensywna rehabilitacja

Opis zbiórki

Wraz z nadejściem marca zaczął się najcięższy okres w życiu całej rodziny. Od początku miesiąca Łukasz czuł się gorzej. Lekarz rodzinny uważał, że to zwykłe przeziębienie, a chłopiec musi poleżeć w domu i pić ciepłą herbatę.

Stan Łukasza pogarszał się, więc na kolejnej wizycie lekarz stwierdził grypę i przepisał leki przeciwbólowe oraz coś na kaszel. Dokładnie 8 marca, w Dzień Kobiet, gdy chłopcu zaczęła często lecieć krew z nosa, rodzice postanowili dłużej nie czekać i udali się na SOR. Tam stwierdzono, że Łukasz nie kwalifikuje się do przyjęcia. Ostatecznie jednak, dzięki naleganiu taty i podwyższonemu ciśnieniu, które stwierdzono u chłopca, przyjęto go i zaczęto kompleksowe badania. Od tego momentu było już tylko gorzej.

Po niespełna 3 godzinach lekarze znaleźli płyn w lewym płucu i zadecydowali o konieczności natychmiastowego odbarczania. Cała rodzina czuwała całą noc przy Łukaszu. Po zabiegu zaczęto badać płyn z płuca. Już kolejnego dnia lekarze poinformowali rodziców o znalezieniu guza w śródpiersiu ich syna. Rodzina przeżyła szok, ale to, co najgorsze było dopiero przed nią.

10 marca Łukasz trafił do kliniki w Wrocławiu, gdzie postawiono dokładną diagnozę – chłoniak limfoblastyczny typu T. Dopiero wtedy nastąpiło załamanie. Każdy w rodzinie był zdruzgotany tą wiadomością i nie rozumiał dlaczego spotyka to właśnie Łukasza – młodego, zdrowego, silnego i kochanego chłopca. Lekarze podjęli decyzję o zastosowaniu chemioterapii.

Łukasz, wspierany przez bliskich, zaczął trudną walkę, która nadal trwa. Są wzloty i upadki, ale rodzina trzyma się mocno i nie zamierza się poddawać do samego końca.

Dziękujemy wszystkim za chęć pomocy.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Łukasz Pastwa
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł