#Dzieci

Maja zmaga się z niebezpieczną małopłytkowością

Maja od najmłodszych lat toczy walkę o zdrowe życie

Maja zmaga się z niebezpieczną małopłytkowością

765 zł z 30.000 zł (2,55%)

Bieżące koszty leczenia, dojazdy do/z kliniki i innych szpitali, artykuły do pielęgnacji i higieny, przyszła rehabilitacja

Opis zbiórki

Maja jest wesołą i zawsze uśmiechniętą 11-latką z zespołem Downa oraz wadą serca – niedomykalnością zastawek przedsionkowo-komorowych.

W pierwszej połowie 2023 roku podczas badań do planowanej sanacji jamy ustanej u Mai zdiagnozowano niebezpieczną małopłytkowość. Po tygodniowym pobycie w legnickim szpitalu dziewczynka została skierowana do „Przylądka Nadziei” we Wrocławiu.

Od 2 czerwca ubiegłego roku przechodzi badania w kierunku potwierdzenia podejrzenia nowotworu złośliwego. Wykonano już różne biopsje, trepanobiopsje szpiku kostnego oraz biopsje węzłów chłonnych w okolicy aorty brzusznej, które są wciąż powiększone.

Na szczęście nie wykazały one niczego nieprawidłowego, choć nie wyjaśniły też ich nietypowego powiększenia. Maja przeszła także badanie PET i tomografie, które również nie pozwoliły lekarzom postawić diagnozy. Przy okazji badań stwierdzone zostało u dziewczynki zapalenie wsierdzia. Konieczna była hospitalizacja na dziecięcym oddziale kardiologicznym w kolejnym szpitalu. Podczas długotrwałego leczenia uszkodzone zostały zastawki w serduszku Majeczki. Nie ma wątpliwości, że konieczne będą operacje zastawek, ale wcześniej dziewczynka musi zostać zdiagnozowana w „Przylądku Nadziei”.

Maja jest zawsze uśmiechnięta, bardzo pogodna i pozytywnie nastawiona do wszystkich, których spotyka. Jej szczery uśmiech niejednej osobie poprawił dzień. Jeszcze wiele trudnych chwil przed dziewczynką i jej mamą, ale każdą walkę warto wygrać, aby buzia Majeczki promieniała radością.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Maja Stefanowicz
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł