#Dzieci

Malwina walczy z guzem mózgu

„Naprawdę odważnym jest się tylko wtedy, gdy jeszcze przed walką wie się, że dostanie cięgi, ale mimo to przystępuje się do tej walki, tak czy inaczej, i doprowadza się ją do końca bez względu na przeszkody. Zwycięża się wtedy rzadko, ale przecież czasami się zwycięża”. – mama Malwiny.

Malwina walczy z guzem mózgu

57.044 zł z 100.000 zł (57,04%)

Bieżące leczenie, rehabilitacja, dojazdy do szpitala

Opis zbiórki

Malwina to bardzo wesołe aktywne dziecko. Ma wiele pasji związanych z ruchem:taniec, jazda na wrotkach, desce czy jazda na rowerze. Lubi śpiewać i gotować.

W grudniu 2021 roku Malwina usłyszała druzgocącą diagnozę – guz mózgu w okolicach skroniowo-ciemieniowo-potylicznych. Nasza dzielna Wojowniczka przeszła operację, podczas której guz wielkości 7x6x2,5 cm został pomyślnie zoperowany.Nie obyło się jednak bez komplikacji pooperacyjnej. Tak duży guz zostawił w głowie Malwiny sporądziurę, którą mózg próbował wypełnić płynem. Spowodowało to zaburzenia krążenia płynumózgowo-rdzeniowego, poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowych nad półkulami mózgu, czyli tzw. wodogłowie. W celu ratowania życia trzeba było wstawić implant zastawki komorowo-otrzewnowej średniociśnieniowej. Rodzice niestety długo nie cieszyli się dobrą formą dziecka. Po badaniach na oddziale onkologicznym okazało się, że w głowie naszej Podopiecznej znajduje się kolejny guz –wyściółczak– który jest nieoperacyjny, gdyż mieści się w części mózgu, w której jakakolwiek ingerencja
chirurgiczna mogłaby spowodować trwałe upośledzenie lub śmierć.

Na szczęście zastosowane leczenie przyniosło pozytywny skutek i guz uległ zmniejszeniu, za naszą Wojowniczką również kilku tygodniowa radioterapia i kontynuacja leczenia chemioterapią. Obecnie Malwina kończy leczenie kliniczne, będzie rozpoczynać rehabilitację i mamy nadzieję w najbliższym czasie powróci do możliwie jak największej sprawności

Wszystkie środki zebrane na zbiórce zostaną wykorzystane na koszty bieżącego leczenia rehabilitację, oraz pokrycie kosztów dojazdu na badania kontrolne.

Zachęcamy do wsparcia tej dzielnej Wojowniczki i pomocy, w miejmy nadzieję, ostatnim etapie walki z chorobą!


Malwina ma 10 lat. Urodziła się jako zdrowe, wesołe dziecko. Ma wiele pasji związanych z ruchem: taniec, jazda na wrotkach, desce czy jazda na rowerze. Lubi śpiewać i gotować.
W grudniu 2021 roku Malwina usłyszała druzgocącą diagnozę – guz mózgu w okolicach skroniowo-ciemieniowo-potylicznych. Nasza dzielna Wojowniczka przeszła operację, podczas której guz wielkości 7x6x2,5 cm został pomyślnie zoperowany.
Nie obyło się jednak bez komplikacji pooperacyjnej. Tak duży guz zostawił w głowie Malwiny sporą dziurę, którą mózg próbował wypełnić płynem. Spowodowało to zaburzenia krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego, poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowych nad półkulami mózgu, czyli tzw. wodogłowie. W celu ratowania życia trzeba było wstawić implant zastawki komorowo-otrzewnowej średniociśnieniowej. Rodzice niestety długo nie cieszyli się dobrą formą dziecka. Po badaniach na oddziale onkologicznym okazało się, że w głowie naszej Podopiecznej znajduje się kolejny guz –wyściółczak- który jest nieoperacyjny, gdyż mieści się w części mózgu, w której jakakolwiek ingerencja chirurgiczna mogłaby spowodować trwałe upośledzenie lub śmierć.

Aktualnie guz uległ zmniejszeniu. 23 maja Malwinka rozpoczyna 6 tygodni radioterapii, a kolejno naszą Wojowniczkę czeka powrót do chemioterapii. Malwinka rozpoczyna także radioterapię kręgosłupa, ponieważ lekarze zauważyli tam również przerzut.

Wszystkie środki zebrane na subkoncie zostaną wykorzystane na leczenie i rehabilitację, zakup
peruki oraz potrzebne leki, które nie zawsze są w pełni refundowane.

Zachęcamy do wsparcia tej dzielnej Wojowniczki i pomocy, w miejmy nadzieję, ostatnim etapie walki z chorobą!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Malwina Splecer
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł