Mateusz walczy z nowotworem złośliwym kości - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Mateusz walczy z nowotworem złośliwym kości      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Mateusz walczy z nowotworem złośliwym kości
#Młodzież

Mateusz walczy z nowotworem złośliwym kości

Nastolatek mierzy się z licznymi powikłaniami i przerzutami

Mateusz walczy z nowotworem złośliwym kości

1.365 zł z 50.000 zł (2,73%)

CEL ZBIÓRKI: Pokrycie kosztów nierefundowanego leczenia, rehabilitacja

Opis zbiórki

AKTUALIZACJA

22 kwietnia 2024

Walka nadal trwa. Z powodu chemioopornych przerzutów do płuc, 8 marca 2024 roku minęły dokładnie 3 lata, od kiedy Mateusz rozpoczął swoje zmagania z okrutnym i źle rokującym nowotworem kości – Osteosarcomą.

W tym okresie Mati przeszedł niezliczoną ilość zabiegów i operacji (w tym ciężkich i skomplikowanych torakotomii), kilka linii agresywnej chemioterapii czy napromieniowań. Z powodu powikłań, endoproteza usuniętych kości i kolana musiała zostać usunięta, przez co nasz Wojownik jest mniej mobilny. Pomimo trudności, bardzo dzielnie znosi wszystkie przeciwności. Choć nie dane mu było jeszcze zasiąść z kolegami w klasie na lekcjach, to cały czas kontynuuje zdalnie naukę, obecnie jest uczniem 3 klasy liceum ogólnokształcącego.

We wrześniu 2023 roku w badaniu PET pojawiło się ognisko przerzutowe w płucu, które jest niestety nieoperacyjne. W związku z tym, Mati musiał przejść kolejną chemioterapię, połączoną z radioterapią i lekami celowanymi. Niestety, w lutym 2024 roku po kolejnym badaniu PET wykazano następne przerzuty: do płuc, prawej kości udowej i kości pachwinowej. Zastosowano serię radioterapii i chemioterapię, po dwóch miesiącach pojawiły się nowe zmiany w płucach.

Obecnie Mateusz przechodzi kolejną serię radioterapii, przyjmuje również nowy lek celowany, którego koszt to około 5 000 złotych miesięcznie, niestety nie jest refundowany. Środki zebrane na zbiórce zostaną przekazane głównie na pokrycie kosztów leczenia lekiem celowanym.


Nasz Bohater zaczął skarżyć się na ból nogi na przełomie stycznia i lutego 2021 roku. Początkowo rodzice sądzili, że to bóle wzrostowe typowe w tym wieku, jednak bóle nie ustępowały i w końcu uniemożliwiły chłopcu normalne funkcjonowanie. Rodzice dokładniej przyjrzeli się bolącej nodze i zauważyli spore wybrzuszenie na kości piszczelowej pod kolanem. Bezzwłocznie przeprowadzono badanie RTG, którego opis wskazywał na to, że sprawa jest poważna. Wyniki przesłano do warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. Praktycznie natychmiastowo otrzymali odpowiedź z pilnym skierowaniem do poradni onkologicznej Instytutu.

Przeprowadzono biopsję guza do badania histopatologicznego, którego wynik potwierdził podejrzenia – Osteosarcoma, złośliwy nowotwór kości. W tym czasie guz miał około 8 cm wielkości. Wdrożono leczenie chemioterapią, która rozpoczęła się 28 marca i miała na celu przygotować Mateusza do operacji usunięcia części kości piszczelowej i wszczepienia endoprotezy. Operacja przebiegła pomyślnie. Krótko po niej rozpoczęła się rehabilitacja, zakończono również leczenie chemioterapią pooperacyjną.

Po pół roku spokoju nowotwór powrócił. Po ostatnich badaniach kontrolnych TK płuc wykazała cztery zmiany przerzutowe na płucach. Nasz Wojownik 6 maja 2023 roku  rozpoczął cykl chemioterapii. Czekają go jeszcze operacje płuc i leczenie lekiem celowanym, który jest nierefundowany. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jaki to będzie lek i jaki jest jego koszt. Jedno jednak jest pewne – przed Mateuszem i jego rodziną ponownie ciężka i długa walka, którą muszą stoczyć.

Zachęcamy do wsparcia naszego Wojownika dobrowolną darowizną. Dzięki Wam Mateusz ma szanse wyzdrowieć i powrócić do normalności.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Mateusz Skąpski
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł