#Młodzież

Mateusz walczy z nowotworem złośliwym kości

Nasz Bohater zaczął skarżyć się na ból nogi na przełomie stycznia i lutego 2021. Na początku rodzice sądzili, że to bóle wzrostowe typowe w tym wieku.

Mateusz walczy z nowotworem złośliwym kości

1.360 zł z 50.000 zł (2,72%)

Pokrycie kosztów nierefundowanego leczenia, rehabilitacja

Opis zbiórki

Jednak bóle nie ustępowały i w końcu uniemożliwiły chłopcu normalne funkcjonowanie. Rodzice dokładniej przyjrzeli się bolącej nodze i zauważyli spore wybrzuszenie na kości piszczelowej pod kolanem. Bezzwłocznie przeprowadzono badanie RTG, którego opis wskazywał na to, że sprawa jest poważna. Wyniki przesłano do warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. Praktycznie natychmiast była odpowiedź z pilnym skierowaniem do poradni onkologicznej Instytutu.

Przeprowadzono biopsję guza do badania histopatologicznego, którego wynik potwierdził podejrzenia – Osteosarcoma, złośliwy nowotwór kości. W tym czasie guz miał około 8 cm wielkości. Wdrożono leczenie chemioterapią, która rozpoczęła się 28 marca i miała na celu przygotować do operacji usunięcia części kości piszczelowej i wszczepienia endoprotezy. Operacja przebiegła pomyślnie. Krótko po niej rozpoczęła się rehabilitacja, zakończono również leczenie chemioterapią pooperacyjną.

Po pół roku spokoju nowotwór powrócił. Po ostatnich badaniach kontrolnych TK płuc wykazała 4 zmiany przerzutowe na płucach. 6 maja nasz Wojownik rozpoczął cykl chemioterapii. Czekają go jeszcze operacje płuc i leczenie lekiem celowanym, który jest nierefundowany. Na ten moment nie wiadomo jeszcze jaki to będzie lek i jaki jest jego koszt. Jedno jednak jest pewne – przed Mateuszem i jego rodziną ponownie ciężka i długa walka, którą muszą stoczyć. Zachęcamy do wsparcia naszego Wojownika dobrowolną darowizną. Dzięki Wam Mateusz ma szanse wyzdrowieć i powrócić do normalności.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Mateusz Skąpski
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł