#Młodzież

Michał walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną typu T

Niepozorny ból głowy okazał się początkiem bardzo trudnej walki

Michał walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną typu T

43.002 zł z 30.000 zł (143,34%)

Zakup niezbędnych lekarstw, koszty odpowiedniej diety i suplementacji, środki higieny, koszty przyszłej rehabilitacji, koszty dojazdów do/ze szpitala

Opis zbiórki

14 maja 2023 roku Michał wybrał się z tatą na wycieczkę rowerową w góry. Po powrocie do domu chłopca zaczęła boleć głowa. Mama pomyślała, że to nic niepokojącego, każdego czasami boli głowa. Niestety, ból nasilał się, nie ustawał także następnego dnia. Leki przeciwbólowe nie działały. Rodzice udali się z Michałem do pediatry, który zlecił morfologię. Mama chłopca doznała pierwszego szoku, gdy otrzymała elektroniczne skierowanie do szpitala na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej.

Tego samego dnia zostali przyjęci do kliniki. Data 17 maja 2023 roku na zawsze zostanie w pamięci rodziców. To dzień postawienia diagnozy: ostra białaczka limfoblastyczna typ T. Zaczęło się intensywne leczenie, bardzo trudne dla Michała.

Dwa razy przeszedł już zapalenie trzustki, które wiązało się z pobytem na Oddziale Wzmożonego Nadzoru, odżywianiem pozajelitowym i poważnym uszkodzeniem śluzówki. Chłopiec nie mógł jeść, pić, odczuwał silne bóle. Ma za sobą trzy bardzo trudne bloki HR i najgorsze, czyli życie bez tego, co było przed leczeniem.

Przed Michałem i jego rodziną jeszcze długa droga. Wierzą, że zakończy się sukcesem, że po zakończeniu leczenia ta choroba nigdy nie wróci, że spełni się największe marzenie Michała – POWRÓT DO NORMALNOŚCI. Że będzie mógł żyć tak, jak przed chorobą.

Lęk pozostanie pewnie już na zawsze, ale mama Michała ma nadzieję, że będzie tylko w głowach rodziców, a syn zapomni o tym wszystkim co wiąże się z chorobą i szpitalem. Ból i cierpienie, którego doświadcza od wielu miesięcy zostaną zastąpione radością beztroskiego dziecięcego życia.

Pomóżmy im przejść przez ten niezmiernie trudny czas!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Michał Reczuch
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł