Mikołaj Razik - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Mikołaj Razik      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Mikołaj Razik
#Superliga

Mikołaj Razik

Industria Kielce

Mikołaj Razik

12.216 zł z 10.000 zł (122,16%)
Opis zbiórki

Mikołaj Razik

Życie i codzienność Mikołaja zmieniły się nagle w lipcu 2023 roku, kiedy to na jego szyi pojawiło się zgrubienie. Co początkowo wydawało się niegroźnym powiększeniem węzła chłonnego, szybko przerodziło się w walkę o życie. Diagnoza postawiona w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach była druzgocąca – Mikołaj cierpi na włókniakomięsaka śluzowaciejącego, rzadki i złośliwy nowotwór.

We wrześniu Mikołaj wraz z mamą przeniesieni zostali do „Przylądka Nadziei” we Wrocławiu, gdzie stwierdzono, że choruje na jeszcze rzadszy i bardziej agresywny guz rabdoidalny. Od tamtego czasu Mikołaj jest poddawany intensywnej chemioterapii, która ma na celu zmniejszenie guza przed jego usunięciem. Po operacji chłopca czeka długotrwałe leczenie i rehabilitacja.

Początki w szpitalu były dla Mikołaja bardzo trudne. Obce miejsce, mnóstwo badań, większość z nich pod narkozą, wiele wkłuć. Pomimo tego, Mikołaj dzielnie znosi leczenie. Jest towarzyski, pełen energii, a jego radosny uśmiech jest niezmiennie zachwycający. Bawi się chętnie z mamą i każdą odwiedzającą go osobą, choć czasami zamyśla się, patrząc przez okno szpitalnej sali. Mikołaj bardzo tęskni za tatą i czteroletnią siostrą, którzy zostali w Kielcach. Nie rozumie powagi sytuacji, ale pełen jest nadziei, że wkrótce wróci do zdrowia i do domu.

Prosimy Was o wsparcie dla Mikołaja. Każda wpłata pomoże w pokryciu kosztów leczenia, rehabilitacji i długiego pobytu w szpitalu. Pomóżmy Mikołajowi w tej trudnej walce, by mógł wrócić do zdrowia i znów cieszyć się życiem z rodziną.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł