#Dzieci

Mikołaj walczy od dwóch lat z nowotworem

Mikołaj to ten chłopiec, który przebiega radośnie przez korytarz

Mikołaj walczy od dwóch lat z nowotworem

554 zł z 30.000 zł (1,85%)

Dojazdy do kliniki, koszty bieżącego leczenia, przyszła rehabilitacja

Opis zbiórki

To też ten, który zagai napotkanego obcego, jeśli się czymś zaciekawi. Ten, który robi na szpitalnym oddziale imprezy, na których klocki są kotletami, a kręgle napojami i zaprasza na nie pielęgniarki, lekarzy i innych pacjentów. Jeśli ktoś opowiada właśnie o wikingach, zamkach i rycerzach, statkach, historii Polski, czy o Lego, to też może być Mikołaj. Ten sam, który wygłupia się, żeby rozbawić sąsiadkę z sali, lub pobuja wózkiem, bo ta akurat sąsiadka jest jeszcze bobasem, a jej tato śpi.

Mikołaj składa się nie tylko z tych radości, ale też z cierpień i smutków.

Kiedy jako 4,5-latek trafił na SOR z dziwną zmianą na wątrobie, która okazała się mięsakiem, dużo płakał z bólu, nie miał siły na zabawę. Było to trudne o tyle, że jego brzuszek znacząco urósł, utrudniając poruszanie. Na plac zabaw trzeba było go zanieść, a posadzony siedział i grzebał w piasku. Trudno powiedzieć ile osób wierzyło, że uda mu się z tego wyjść. Po jakimś czasie leczenie celowaną chemią zaczęło przynosić efekty. Brzuszek się zmniejszył i to wystarczyło, by Mikołaj odzyskał energię i radość, ale trochę bólu pozostało, a choroba zostawiła swój ślad.

Teraz, gdy chłopiec przyjeżdża do kliniki, włącza się chętnie we wszystkie działania, które dają radość i pozwalają nie siedzieć na oddziale. Ostatnio był nawet asystentem wykładowczyń z ASP we Wrocławiu, które prowadziły zajęcia plastyczne w akwarium.

Nowotwory złośliwe i ich leczenie pozostawiają głębokie ślady i skutki uboczne. Odporność Mikołaja też jest poważnie osłabiona. Dziękujemy za każde wsparcie, które pozwoli chłopcu wrócić do zdrowia i formy.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Mikołaj Wanke
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł