Miłosz po raz drugi walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Miłosz po raz drugi walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Miłosz po raz drugi walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną
#Młodzież
#Pilne

Miłosz po raz drugi walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną

W styczniu choroba wydawała się pokonana, w maju – powróciła

Miłosz po raz drugi walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną

8.861 zł z 30.000 zł (29,54%)

 Koszty bieżącego leczenia, dojazdy do szpitala, zakup środków higienicznych oraz przyszła rehabilitacja

Opis zbiórki

W grudniu 2021 roku Miłosz zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Po dwóch latach intensywnego leczenia nadszedł etap podawania chemii podtrzymującej i wizyt kontrolnych w „Przylądku Nadziei”. Dzielny nastolatek mógł powoli wracać do swoich pasji: hodowania ozdobnego ptactwa, łowienia ryb, spotkań z przyjaciółmi i swobodnego oddychania wolnością.

Dla 15-latka zaczynało znowu świecić słońce – dosłownie i w przenośni. Szykował się na „osiemnastkę” organizowaną przez przyjaciół, planował kupno ozdobnych bażantów i wybudowanie dla nich dużej, wygodnej woliery. Wszyscy znamy powiedzenie: „chcesz rozśmieszyć bogów, opowiedz im o swoich planach”. W przypadku Miłosza okazało się przepowiednią..

W maju 2024 roku, w trakcie kolejnej wizyty w „Przylądku Nadziei”, usłyszał o podejrzeniu wznowy. Badania niestety potwierdziły te obawy – białaczka wróciła.

Świat Miłosza ponownie „skurczył się” do rozmiarów niewielkiej sali szpitalnej na oddziale wzmożonego nadzoru. Pompa z chemią znowu została podpięta do jego ciała. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niezbędny będzie przeszczep szpiku. Na razie wszystkie plany tego Wojownika muszą poczekać. Spotkania z przyjaciółmi nie są teraz wskazane, a realizacja pasji powróciła do sfery marzeń.

Dzielny nastolatek nie składa jednak broni! Posiada ogromną wolę walki i powtarza, że chce ponownie pokonać chorobę.

Pomóżmy Miłoszowi i jego rodzinie w tym trudnym czasie. Każde, choćby najmniejsze wsparcie, przybliża 15-latka do upragnionego zwycięstwa.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Miłosz Roszak
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł