Nazarii walczy z martwicą kości - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Nazarii walczy z martwicą kości      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Nazarii walczy z martwicą kości
#Młodzież
#Pilne

Nazarii walczy z martwicą kości

Nastolatek pokonał nowotwór, ale to nie koniec jego walki o zdrowie

Nazarii walczy z martwicą kości

595 zł z 30.000 zł (1,98%)

Koszty rehabilitacji

Opis zbiórki

W styczniu 2022 roku Nazarii zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Miał wówczas niespełna 15 lat i wcześniej był zupełnie zdrowym dzieckiem. Zarówno dla niego, jak i dla jego rodziców diagnoza była ogromnym ciosem. Leczenie rozpoczął w szpitalu w Łucku, na Ukrainie. Gdy kraj ogarnęła wojna, cały proces walki z chorobą stanął pod znakiem zapytania. Z pomocą Nazariemu przyszła Polska i „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.

Właśnie tutaj chłopiec znalazł schronienie i pomoc. Intensywna chemioterapia przyniosła efekty. Wyniki badań były coraz lepsze i rodzice chłopca mieli nadzieję na pełne wyleczenie synka, jednak radość trwała krótko.

W marcu 2024 Nazar zaczął odczuwać silny ból kości bioder. Zlecone badania pozwoliły na postawienie kolejnej diagnozy: jałowa martwica dwóch stawów biodrowych. Wprowadzenie terapii lekowej okazało się niemożliwe ze względu na przebyte leczenie onkologiczne. Bardzo silny ból powoduje, że Nazarii praktycznie nie może chodzić. Porusza się na wózku inwalidzkim. Jedynym rozwiązaniem jest systematyczna i bardzo kosztowna rehabilitacja.

Wszystkie oszczędności rodziców Nazariego zostały już wykorzystane na jego leczenie. Proszą o każde wsparcie, które pomoże im uratować zdrowie syna. Pojedyncze zajęcia z fizjoterapeutą na basenie kosztują ponad 200 złotych. We wrześniu chłopiec będzie mógł pojechać do sanatorium dedykowanego dzieciom po leczeniu onkologicznym, ale do tego czasu musi być poddany intensywnej rehabilitacji, na którą jego rodziców zwyczajnie nie stać.

Pomóżmy naszemu Wojownikowi wygrać kolejną walkę o zdrowie!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Nazarii Fedoruk
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł