#Dzieci

Pomóżmy Patrykowi wygrać z chorobą

Patryk od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi

Pomóżmy Patrykowi wygrać z chorobą

17.508 zł z 30.000 zł (58,36%)

Koszty bieżącego leczenia i dodatkowych badań oraz konsultacji specjalistycznych, przejazdy do szpitali, środki higieny, sprzęt medyczny, dodatkowa, specjalistyczna opieka, rehabilitacja.

Opis zbiórki

Wkrótce po porodzie wykryto u chłopca częstoskurcz serca i zespół Wolffa-Parkinsona-White’a. Sytuacja została opanowana dzięki zastosowaniu odpowiednich leków, jednak okazało się, że to dopiero początek.

Gdy Patryk miał 2 latka, zdiagnozowano u niego chorobę Leśniowskiego-Crohna. Przez następnych kilka lat życie chłopca i jego rodziny podporządkowane było częstym wizytom w szpitalu, jednak lekarze wciąż nie wiedzieli, z czym dodatkowo zmaga się Patryk. Dopiero w marcu 2023 roku wykryto chorobę genetyczną – przewlekłą chorobę ziarniniakową, z powodu której chłopiec musiał przejść przeszczep szpiku kostnego.

Utrata włosów i zamknięcie w szpitalu, bardzo zabolały chłopca. Zamknął się w sobie i zerwał kontakty z kolegami. Pomimo choroby i częstych wizyt w szpitalu Patryk jest aktywnym i wesołym chłopcem. Pasjonuje się piłką nożną, jednak z powodu choroby miał dotąd ograniczone możliwości, aby poświęcić się w pełni swojemu hobby.

Pomimo tego, z czym musi się na co dzień zmagać, Patryk nie poddaje się. Jest prawdziwym wojownikiem i z utęsknieniem czeka na możliwość wychodzenia z kolegami, powrót do szkoły i normalnego życia.

Przed chłopcem i jego mamą jest jeszcze długi pobyt w szpitalu, po którym rodzinę czekać będzie jeszcze więcej wydatków, niż dotychczas – dlatego bardzo proszą o wsparcie. Każda, choćby najmniejsza pomoc się liczy.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Patryk Kędziora
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł