#Młodzież

Piotr coraz bliżej happy endu w swoim leczeniu

Wielki fan fotografii i kinematografii mierzy się z mięsakiem Ewinga

Piotr coraz bliżej happy endu w swoim leczeniu

8.308 zł z 100.000 zł (8,31%)

Bieżące leki i suplementy diety, dojazdy na badania kontrolne, fizjoterapia i rehabilitacja

Opis zbiórki

AKTUALIZACJA

4 kwietnia 2024

W sierpniu 2023 roku Piotr zakończył roczne leczenie Pazopanibem (Votrientem). Wciąż pozostaje pod czujną kontrolą Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, do którego regularnie jeździ na kontrole i badania. Po zakończeniu leczenia szpitalnego (od lipca 2022 do listopada 2023) odbywały się z częstotliwością co 6 tygodni, a od listopada zeszłego roku raz na trzy miesiące.

Na początku tego roku, dokładnie 13 marca 2024, Piotr przeszedł zabieg chirurgiczny usunięcia portu naczyniowego w IMiD w Warszawie. Aby powrócić do formy fizycznej, regularnie uczęszcza na zajęcia z fizjoterapeutą, gdzie ćwiczy. Ponadto kontynuuje rozwój swych pasji (fotografia i produkcja filmowa) poprzez studiowanie.


Piotr po zakończeniu trwającego ponad rok szpitalnego leczenia onkologicznego z powodu mięsaka Ewinga kości krzyżowej kręgosłupa, w sierpniu 2022 roku rozpoczął roczną kurację podtrzymującą lekiem przeciwnowotworowym Votrient (pazopanib). To tzw. chemia celowana, mającą na celu zminimalizowanie nawrotu choroby i ewentualnych przerzutów.

Niestety, lek był bardzo kosztowny, a przy tym nie był refundowany. To było ogromne wyzwanie finansowe, ponadto w trakcie leczenia pojawiały się skutki uboczne wpływające na na osłabienie kondycji organizmu. Jednak dziś – patrząc wstecz – wydaje się, że ten rok minął bardzo szybko.

Szczęśliwie, nasz Wojownik może wracać do pełni sił. W tym miejscu Piotr chce podziękować Fundacji Cancer Fighters za pomoc i założenie zbiórki oraz wszystkim Darczyńcom, którzy wspomogli go finansowo w tym niełatwym czasie. Jak sam mówi, to wiele dla niego znaczyło, zarówno otrzymane wsparcie finansowe, bez którego byłoby bardzo trudno kontynuować leczenie, jak i przekazywane wszystkie ciepłe słowa otuchy i życzenia powrotu do zdrowia.

Teraz przed Piotrem ciąg dalszy badań, kontroli i rehabilitacji. Wkrótce czeka go jeszcze zabieg chirurgiczny usunięcia portu naczyniowego. Po ponad dwóch latach leczenia Piotr pozostaje pod stałą kontrolą lekarską w IMiD w Warszawie – jeżdzi na regularne na kontrole, robi bieżące badania a przy tym wciąż potrzebuje suplementów i corocznej rehabilitacji i fizjoterapii.

Zachęcamy do dalszego wsparcia Piotra. Pomagając, możemy sprawić, aby szybciej odzyskał pełnię zdrowia, mógł kontynuować studia, spełniać marzenia przerwane przez chorobę oraz rozwijać swoje zainteresowania bowiem, Piotr to wielki pasjonat fotografii, sztuki operatorskiej i nagrywania filmów.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Piotr Pawlak
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł