#Dzieci

Przemek kontra ostra białaczka limfoblastyczna typu B

„Grypa” okazała się początkiem walki o życie nastolatka

Przemek kontra ostra białaczka limfoblastyczna typu B

16.751 zł z 30.000 zł (55,84%)

Koszty bieżącego leczenia, artykuły higieniczne, przyszła rehabilitacja

Opis zbiórki

Przemek skończył niedawno 15 lat. Powinien teraz uczyć się, jeździć na wyczynowym rowerze, wędkować i szaleć z kolegami. Jedną z jego rozlicznych pasji jest majsterkowanie przy samochodach. Od niedawna może o tym wszystkim tylko pomarzyć..

W czasie ferii zimowych Przemka „rozłożyła” grypa. Po tygodniu objawy nasiliły się, a gorączki nie udawało się zbić. Lekarz rodzinny przypisał antybiotyk. Rodzice byli przekonani, że siniaki na całym ciele oraz wysypka są skutkiem ubocznym przyjmowania leku. Dodatkowo pojawiło się niepokojące osłabienie oraz nietypowa dla chłopca bladość. Rodzice ponownie udali się do lekarza rodzinnego, który tym razem wystawił skierowanie do szpitala. Tam po wstępnych badaniach stwierdzono białaczkę i w ciągu trzech godzin przewieziono Przemka do „Przylądka Nadziei” we Wrocławiu.

Od lutego zaczęła się walka o zdrowie. Wyniki wszystkich badań były złe. Lekarze podjęli decyzję, aby zastosować chemioterapię. Przemek został zakwalifikowany do leczenia celowanego. Oznaczało to dla niego, że będzie podpięty do pompy z lekiem na trzymiesięczne cykle wlewów. Spędza więc miesiąc zamknięty w sali szpitalnej, której nie może opuszczać, ponieważ podawania chemii w trakcie cyklu nie wolno przerywać.

Przemek marzy, aby wrócić do normalności i żyć jak jego rówieśnicy. Odzyskać swoje życie sprzed choroby. Leczenie będzie jeszcze długo trwało. Zachowanie reżimu jest konieczne, choć powoduje, że pobyt w klinice jest niezwykle trudny.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Przemek Łazaruk
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł