Bezlitosny mięsak zaburza rozwój 2-letniego Teosia - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Bezlitosny mięsak zaburza rozwój 2-letniego Teosia      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Bezlitosny mięsak zaburza rozwój 2-letniego Teosia
#Dzieci

Bezlitosny mięsak zaburza rozwój 2-letniego Teosia

Chłopiec jest najmłodszym pacjentem w Gdańsku z tym rodzajem raka

Bezlitosny mięsak zaburza rozwój 2-letniego Teosia

4.980 zł z 100.000 zł (4,98%)

CEL ZBIÓRKI: Zakup protezy, wymiana części w protezie wraz ze wzrostem, długa rehabilitacja, koszty bieżącego leczenia, dojazdy do szpitala

Opis zbiórki

Teoś to pogodny i żywy chłopiec, który chętnie podejmował się zabawy i był bardzo ciekawy otaczającego go świata. W sierpniu 2023 roku zaczął gorączkować i utykać na lewą nogę. Rodzice przez kilka miesięcy szukali przyczyny takiego stanu rzeczy. Odwiedzili w tym celu kilka różnych szpitali, jednak nigdzie nie postawiono konkretnej diagnozy. Pod koniec roku, dokładniej w listopadzie, trafili na SOR w Szpitalu Wojewódzkim, skąd przetransportowano chłopca do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Po kilku dniach szczegółowych badań udało się w końcu zdiagnozować przyczynę gorszego samopoczucia u malutkiego Wojownika. Powodem był rozwijający się mięsak Ewinga. Taka informacja to prawdziwy szok. Teoś miał wtedy zaledwie 22 miesiące i jest najmłodszym pacjentem w Gdańsku leczonym na ten rodzaj nowotworu złośliwego.

Od momentu diagnozy nie było już ani chwili do stracenia i 14 listopada 2023 roku rozpoczęło się leczenie chemioterapią. Początkowo nasz Wojownik znosił ją bardzo ciężko i przez 2,5 miesiąca rodzice wraz z Teosiem nie opuścili szpitala choćby na jeden dzień. Przez ten okres chłopiec przeżył liczne spadki odporności, bakterie i wirusy. Miał dwa wkłucia centralne i dwa katetery. Dopiero po swoich drugich urodzinach po raz pierwszy mógł opuścić szpital.

Późniejszy okres leczenia był już znacznie lepszy. Obecnie Teodor jest już w końcowej fazie leczenia chemią, jednak teraz czeka go najtrudniejszy krokoperacja wycięcia kości, w której umiejscowiony jest guz. Pierwotny plan zakładał zabieg wycięcia kości i wstawienia w to miejsce endoprotezy, jednak lekarze stwierdzili, że najlepszą opcją dla Teosia będzie plastyka rotacyjna, czyli częściowa amputacja nogi (wycięcie części udowej i przyszycie kolana do stawu biodrowego, co oznacza skrócenie nóżki Teosia oraz skręcenie stopy o 180 stopni).

Po tym wymagającym zabiegu nasz Wojownik będzie potrzebować długiej rehabilitacji oraz protezy od kolana w dół. Koszt jednej protezy to około 50 tysięcy złotych, a ze względu na wiek Teosia, niezbędny będzie zakup kilku. Domowa rehabilitacja to koszt w okolicach 5 tysięcy złotych miesięcznie, a potrzebny będzie również chodzik i sprzęt rehabilitacyjny, dzięki czemu Teoś szybciej stanie na nogi.

Bardzo prosimy o wsparcie tego niezwykle dzielnego, małego Wojownika, którego życia nie oszczędza już na jego starcie! Każda, choćby najmniejsza wpłata pomoże rodzicom Teosia pokryć koszta wymagającego i kosztownego leczenia oraz rehabilitacji ich synka.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Teodor Wendowski
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł