Pięcioletni Wiktor kontra chłoniak - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Pięcioletni Wiktor kontra chłoniak      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Pięcioletni Wiktor kontra chłoniak
#Dzieci

Pięcioletni Wiktor kontra chłoniak

Pierwszą operację przeszedł mając zaledwie 15 miesięcy

Pięcioletni Wiktor kontra chłoniak

1.540 zł z 30.000 zł (5,13%)

Koszty bieżącego leczenia, środki higieny, suplementy diety, koszty dojazdów, późniejsza rehabilitacja

Opis zbiórki

Gdy miał zaledwie 15 miesięcy znalazł się po raz pierwszy w „Przylądku Nadziei” we Wrocławiu z podejrzeniem Guza Wilmsa na prawej nerce. Po operacji usunięcia nerki wraz z guzem wydawało się, że wszystko jest już w porządku. Tymczasem w maju 2023 roku Wiktor ponownie został przyjęty do kliniki, tym razem z podejrzeniem chłoniaka. Wyniki przeprowadzonych badań potwierdziły obawy mamy chłopca.

Wdrożone zostało intensywne leczenie, które wciąż trwa. Wiktor otrzymuje wlewy chemii, sterydy, jeździ także na badania do innych szpitali, między innymi do Warszawy. Życie chłopca i jego mamy jest w tej chwili podporządkowane leczeniu. Raz jest lepiej, raz gorzej.

Wielomiesięczny pobyt w szpitalu jest trudny dla tak małego i aktywnego dziecka. Gdy Wiktor czuje się dobrze, chętnie buduje wieże i samochody z klocków Lego, ogląda bajki, uczestniczy w zajęciach, które są organizowane na terenie „Przylądka Nadziei”. Nawet swoje piąte urodziny chłopczyk obchodził w szpitalu, ponieważ wyjście nie było jeszcze możliwe.

Jeśli leczenie będzie przebiegać bez komplikacji, Wiktor i jego mama otrzymają po wielu miesiącach możliwość wyjścia do domu. Kiedy i na jak długo – jeszcze nie wiadomo.

Potrzeby związane z leczeniem, odpowiednią higieną, dietą i dojazdami do szpitali są duże. Pomóżmy Wiktorowi i jego mamie w tym trudnym czasie!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Wiktor Kowalczyk
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł