Wojtek chciałby znowu biegać z kolegami - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Wojtek chciałby znowu biegać z kolegami      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Wojtek chciałby znowu biegać z kolegami
#Dzieci

Wojtek chciałby znowu biegać z kolegami

Jego walka rozpoczęła się od patologicznego złamania kości udowej

Wojtek chciałby znowu biegać z kolegami

32.446 zł z 50.000 zł (64,89%)

CEL ZBIÓRKI: Rehabilitacja oraz finansowanie bieżącego leczenia

Opis zbiórki

AKTUALIZACJA

4 lipca 2024

Nasz mały bohater jest pogodnym chłopcem, który uwielbia gry komputerowe oraz klocki Lego. Pasjonuje się tworzeniem komiksów, które sam wymyśla i rysuje. Przed diagnozą Wojtek intensywnie uprawiał karate i odnosił sukcesy w zawodach pływackich. Zawsze uśmiechnięty, rozgadany i z głową pełną pomysłów, chce spełniać swoje marzenia.

Niestety, w kwietniu 2022 roku ujawniła się poważna choroba, kiedy to doszło do patologicznego złamania kości udowej. Wstępne badania wykazały niepokojącą zmianę na kości udowej. Wojtek przeszedł dwie otwarte biopsje kości udowej, które potwierdziły, że złamanie było wynikiem guza – agresywnego nowotworu złośliwego. Diagnoza była początkiem wyścigu po zdrowie i uratowanie złamanej nogi przed amputacją. Wojtek przeszedł 9 cykli chemioterapii przedoperacyjnej, po których udało się wszczepić endoprotezę rosnącą kości udowej i tym samym uratować nogę. Operacja dała Wojtkowi szansę na powrót do pełnej sprawności i całkowite pozbycie się guza.

Wojtek przeszedł operację w grudniu 2022 roku, następnie przeszedł cztery cykle chemioterapii, które zakończyły się w marcu 2023 roku. Teraz często jeździ na kontrole onkologiczne i chirurgiczne, ponieważ wszczepiona endoproteza musi być pod stałą kontrolą. Niezbędne jest także regularne jej wydłużanie, ponieważ Wojtek rośnie.

Rozległa operacja oraz 9-miesięczny okres unieruchomienia w gipsie podczas leczenia sprawiły, że nasz Wojownik wymaga stałej rehabilitacji nie tylko samej nogi, ale również i reszty ciała.

Endoproteza obejmuje dwa stawy: biodrowy oraz kolanowy. To powoduje dodatkowe trudności z poruszaniem się. Każde wydłużenie endoprotezy powoduje wyhamowanie postępów rehabilitacji na jakiś czas. Szczególne trudności dotyczą kolana Wojtka, które przez długi czas było całkowicie usztywnione. Wzmocnienie mięśni w nogach oraz ogólna dobra kondycja są dla niego kluczowe, ponieważ endoproteza będzie w przyszłości wymieniana na większą ze względu na dorastanie naszego Wojownika. Wszystkie te rzeczy powodują, że Wojtek wymaga specjalistycznego podejścia i wieloletniej, żmudnej rehabilitacji.

Nasz Podopieczny – pomimo niełatwej sytuacji – bardzo dzielnie walczy o powrót do pełni sił i jak przystało na prawdziwego Wojownika, nie zamierza się poddawać. Jakiś czas temu udało mu się wrócić do rówieśników i uczęszcza do szkoły! Bardzo chciałby ponownie sprawnie się poruszać bez obaw, że przewróci się na schodach. Bieganie z kolegami po szkolnym boisku to obecnie dla Wojtka spełnienie najskrytszych marzeń.

Możemy mu pomóc w tych nierównych zmaganiach, zasilając jego zbiórkę! Każda, nawet najmniejsza, wpłata jest istotna i w znaczny sposób poprawi komfort leczenia i rehabilitacji Wojtka oraz zwiększy jego szanse na powrót do normalnego życia.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Wojciech Kwiatkowski 
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł