Wojtek kontra ostra białaczka limfoblastyczna - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Wojtek kontra ostra białaczka limfoblastyczna      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Wojtek kontra ostra białaczka limfoblastyczna
#Dzieci

Wojtek kontra ostra białaczka limfoblastyczna

Wojownik potrzebuje specjalistycznej terapii, której koszta nie są refundowane

Wojtek kontra ostra białaczka limfoblastyczna

152 zł z 30.000 zł (0,51%)

CEL ZBIÓRKI: Nierefundowany lek oraz  późniejsza rehabilitacja

Opis zbiórki

Wojtek to spokojny i pogodny mieszkaniec Chorzowa. Jego walka z chorobą rozpoczęła się w kwietniu 2018 roku, kiedy to zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Początkowe objawy nie sugerowały niczego szczególnie groźnego, bowiem były to gorączka i ogólne osłabienie organizmu.

W trakcie kolejnych badań okazało się również, że białaczka, z którą mierzy się Wojtuś, jest z gatunku tych o wysokim ryzyku. Oznacza to długotrwałe i obarczone sporym prawdopodobieństwem powikłań leczenie. Pomimo przerażającej wizji leczenia, nasz Wojownik zniósł je naprawdę dzielnie. Niestety, w czerwcu 2021 roku nastąpiła wznowa choroby.

Wojtek ponownie zamieszkał na oddziale onkologicznym Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a następnie trafił do kliniki we Wrocławiu, gdzie przeszedł przeszczep. Dotychczasowe działania nie przyniosły spodziewanych efektów, dlatego w następnej kolejności przeszedł specjalistyczne leczenie CAR-T. To jednak wciąż nie koniec jego walki. Wciąż wymaga specjalistycznego leczenia, w tym leków, których miesięczny koszt wynosi ponad 2 tysiące złotych. Niezbędne są także rehabilitacja ruchowa oraz specjalistyczna dieta, które wspierają powrót Wojtka do zdrowia.

Nasz mały Wojownik to bardzo inteligentny chłopiec, który z ogromną ciekawością obserwuje otaczający go świat. Nie ma ku temu zbyt wiele okazji ze względu na swój stan zdrowia, ale korzysta z każdej możliwej szansy, aby zagrać w szachy (w których jest świetny!), uwielbia też zabawy wymagające myślenia i rozwiązań logicznych. Zanim zachorował intensywnie grał w piłkę nożną, zgłębiał także tajniki karate.

Ze względu na stan zdrowia naszego Bohatera, cała rodzina Wojtka musiała przejść mnóstwo zmian organizacyjnych w codziennym życiu. Wiąże się to także z tym, że możliwości zarobkowe rodziców chłopca są mocno ograniczone, a wszelkie fundusze błyskawicznie się wyczerpują. Zachęcamy do wsparcia naszego Wojownika, bo każda nawet najmniejsza wpłata jest istotna i w znaczny sposób może poprawić komfort leczenia Wojtka!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Wojciech Przerwa 
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł