#Dzieci

Wojtek kontra ostra białaczka limfoblastyczna

Wojtek Przerwa to pogodny mieszkaniec Chorzowa. Chłopiec zachorował w kwietniu 2018 roku. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczką limfoblastyczną. Choroba zaczęła się niewinnie, gorączka i osłabienie sugerowały grypę.

Wojtek kontra ostra białaczka limfoblastyczna

127 zł z 30.000 zł (0,42%)

Nierefundowany lek oraz  późniejsza rehabilitacja

Opis zbiórki

Dopiero kolejne badania pokazały, z czym Wojtuś i jego rodzina muszą się zmierzyć. U chłopca zdiagnozowano białaczkę wysokiego ryzyka, oznacza to, że długotrwałe i obarczone sporym prawdopodobieństwem powikłań leczenie. Wojtek zniósł je dzielnie. Niestety, w czerwcu 2021 roku nastąpiła wznowa choroby. Nasz wojownik znów zamieszkał na oddziale onkologicznym Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, następnie w klinice we Wrocławiu miał przeszczep. Niestety dotychczasowe leczenie nie przyniosło spodziewanych efektów. Wojtuś przeszedł specjalistyczne leczenie CAR-T we Wrocławiu. Aktualnie wymaga specjalistycznego leczenia, w tym leków, których miesięczny koszt wynosi ponad 2 tys. zł. oraz rehabilitacji ruchowej. Konieczne było również wdrożenie specjalistycznej diety.

Wojtek jest bardzo inteligentnym chłopcem, którego pasjonuje wiele rzeczy. Lubi zabawy wymagające myślenia i rozwiązań logicznych, świetnie gra w szachy. Przed wystąpieniem pierwszych objawów intensywnie grał w piłkę nożną, a także uczęszczał na zajęcia karate.

Choroba naszego bohatera wymusiła na całej rodzinie wiele zmian w organizacji życia codziennego, która ma wpływ na ich sytuację finansową. Zachęcamy do wsparcia naszego wojownika, bo każda nawet najmniejsza wpłata jest istotna i w znaczny sposób może poprawić komfort leczenia Wojtka.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Wojciech Przerwa 
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł