#Superliga

Wojciech Przerwa

Górnik Zabrze

Wojciech Przerwa

3.250 zł z 10.000 zł (32,50%)
Opis zbiórki

Wojciech Przerwa

Wojtek to pogodny chłopiec z Chorzowa, którego życie zmieniło się drastycznie w kwietniu 2018 roku. Wojtek, z pozoru zdrowy chłopiec, nagle zachorował. Początkowo wydawało się, że to zwykła grypa – gorączka i osłabienie były mylące. Jednak dalsze badania ujawniły prawdziwą przyczynę jego dolegliwości – ostrą białaczkę limfoblastyczną wysokiego ryzyka.

Wojtek dzielnie znosił długotrwałe i obciążające leczenie, jednak w czerwcu 2021 roku choroba powróciła. Wojtuś znów musiał zamieszkać na oddziale onkologicznym Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a następnie przeszedł przeszczep w klinice we Wrocławiu. Niestety, dotychczasowe leczenie nie przyniosło spodziewanych efektów, a Wojtek przeszedł specjalistyczne leczenie CAR-T we Wrocławiu.

Aktualnie Wojtek wymaga kontynuacji specjalistycznego leczenia, w tym kosztownych leków, których miesięczny koszt wynosi ponad 2 tysiące złotych. Potrzebna jest również regularna rehabilitacja ruchowa oraz specjalistyczna dieta. Wojtek jest niezwykle inteligentnym chłopcem, który uwielbia gry logiczne i szachy. Przed chorobą był aktywnym sportowcem, grając w piłkę nożną i uczęszczając na karate.

Choroba Wojtka wymusiła na jego rodzinie wiele zmian, które znacząco wpłynęły na ich sytuację finansową. Dlatego dziś zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie Wojtka w jego walce. Każda, nawet najmniejsza wpłata, może znacząco pomóc w pokryciu kosztów leczenia, rehabilitacji i diety Wojtka, a tym samym poprawić jego komfort życia w trakcie leczenia.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł