#Młodzież

Wojtek walczy z chłoniakiem nieziarnicznym rozlanym

Wojtek toczy walkę z bardzo rzadko występującym rodzajem nowotworu

Wojtek walczy z chłoniakiem nieziarnicznym rozlanym

22.783 zł z 30.000 zł (75,94%)

Koszty bieżącego leczenia, środki higieny, suplementy diety, koszty dojazdów, późniejsza rehabilitacja

Opis zbiórki

Na początku czerwca 2023 roku trafił do szpitala we Wrocławiu z podejrzeniem ropnia z odczynem zapalnym skóry bocznej z prawej strony klatki piersiowej. Dwie operacje i leczenie antybiotykami nie przyniosły skutku. Po wielu wyczerpujących badaniach i pobycie w dwóch szpitalach przyszedł wynik badania histopatologicznego. U Wojtka stwierdzono bardzo rzadko występujący u dzieci rodzaj chłoniaka – chłoniak nieziarniczny rozlany wielkokomórkowy. Ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu, w którym przebywał, został przewieziony karetką razem z mamą do „Przylądka Nadziei”.

Cała rodzina, przyjaciele i znajomi byli zdruzgotani tą wiadomością, nikt nie potrafił zrozumieć, dlaczego spotyka to właśnie Wojtka, zawsze uśmiechniętego i pełnego energii chłopca. Życie chłopca i jego rodziny wywróciło się do góry nogami – w ciągu jednego dnia plany i marzenia legły w gruzach.

Od przyjęcia do kliniki chłopiec przeszedł szereg badań, w tym biopsję szpiku kostnego, rezonans, tomograf i badanie PET. Szybko rozpoczęto leczenie. Zaplanowano sześć cykli chemii, które są podawane w dwutygodniowych odstępach. Jest to chemia bardzo silna i agresywna dla organizmu.

Wojtek stara się czerpać radość z życia i uśmiechać się pomimo ciężkich chwil. Przed chorobą lubił uczęszczać do szkoły i spędzać czas z rówieśnikami. Dwa razy w tygodniu z wielkim zaangażowaniem trenował taekwon-do. Lubił wycieczki rowerowe, wyjazdy z rodzicami w góry i zwiedzanie ciekawych miejsc. Jego pasją były i są samochody.

Wspierany przez bliskich Wojtek każdego dnia podejmuje walkę z trudnościami jakie niesie choroba. Są wzloty i upadki, ale rodzina trzyma się mocno i nie zamierza się poddawać do samego końca leczenia. Wojtek chce jak najszybciej wyzdrowieć, wrócić do szkoły, na treningi. Chce móc realizować swoje marzenia.

Prosimy Was o wsparcie dla Wojtka i jego rodziny. Każda wpłata, bez względu na jej wielkość, będzie ogromnym wsparciem w tej trudnej walce z chorobą i pozwoli Wojtkowi zbliżyć się do spełnienia jego marzeń.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Wojtek Kramarz
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł