Wojtek kontra białaczka limfoblastyczna typ T - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Wojtek kontra białaczka limfoblastyczna typ T      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Wojtek kontra białaczka limfoblastyczna typ T
#Młodzież

Wojtek kontra białaczka limfoblastyczna typ T

Aktywny nastolatek bardzo chciałby wrócić do gry w piłkę

Wojtek kontra białaczka limfoblastyczna typ T

1.327 zł z 30.000 zł (4,42%)

CEL ZBIÓRKI: Koszty bieżącego leczenia, dojazdy do kliniki, specjalistyczna suplementacja, szczepienia, dodatkowe badania

Opis zbiórki

AKTUALIZACJA

19 czerwca 2024

Ostatnie miesiące to dla Wojtka i jego mamy to seria kolejnych wyzwań związanych ze zdrowiem. Od listopada 2023 roku nasz Wojownik jest bardzo podatny na infekcje, w wyniku czego przechodził już między innymi zapalenie ucha i anginę. Jedna z infekcji bakteryjnych zatrzymała go w szpitalu na tydzień, a niedługo potem na jego ciele pojawiła się trudna do wyjaśnienia wysypka.

Mama Wojtka zachowuje szczególną czujność i ostrożność, robi wszystko co w jej mocy, aby wraz z synem wyłapywać wszelkie niepokojące symptomy. Taka codzienność powoduje ogromny strach, że „coś” może się niebawem wydarzyć, a pojawiające się objawy każdorazowo wpędzają naszego Wojownika i jego rodzinę w niepokój. Ta sytuacja powoduje niezwykły stres, który również przekłada się na obniżenie odporności Wojtka.

Wspomóżmy tę dzielną rodzinę dobrym słowem, a każda wpłata – nawet najmniejsza – pozwoli im na pokrycie niezbędnych do wyleczenia kosztów.


Wojtek zachorował w kwietniu 2021 roku na białaczkę limfoblastyczna typu T. Ten niespełna 15-letni chłopiec ma już za sobą wiele wlewów chemii, radioterapię oraz przeszczep szpiku kostnego.

Dotąd aktywny nastolatek, kochający piłkę nożną i podziwiający Roberta Lewandowskiego, musi się zmagać z ciężką chorobą, zagrażającą jego życiu i nie wie, kiedy będzie mógł ponownie cieszyć się każdym dniem. W trakcie leczenia stan Wojtka bywał bardzo ciężki. Dwa razy przebywał na OWN (Oddziale Wzmożonego Nadzoru), ponieważ występowało bezpośrednie zagrożenie życia chłopca.

Właściwie cały czas jest pacjentem wysokiego ryzyka. W „Przylądku Nadziei” pojawia się co 3-4 miesiące. Wojtek stracił już w wyniku choroby śledzionę. Niektóre ze wznowionych szczepień są bardzo drogie, inne koszty też są bardzo obciążające – dojazdy, leki, szczepienia, specjalistyczne odżywianie. Mama Wojtka bardzo prosi o pomoc i okazanie serca.

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Wojtek Mierzejewski
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł