Zbiórka Stowarzyszenia Kibiców Zjednoczona Korona - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Zbiórka Stowarzyszenia Kibiców Zjednoczona Korona      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Zbiórka Stowarzyszenia Kibiców Zjednoczona Korona
#Kampanie

Zbiórka Stowarzyszenia Kibiców Zjednoczona Korona

„Obejmujemy oficjalnie patronat nad zbiórką dla synka naszego Brata po szalu”

Zbiórka Stowarzyszenia Kibiców Zjednoczona Korona

52.877 zł z 50.000 zł (105,75%)

Jako Stowarzyszenie Kibiców Zjednoczona Korona obejmujemy oficjalnie patronat nad zbiórką dla synka naszego Brata po szalu, który sam od lat aktywnie uczestniczył we wszystkich zbiórkach dla najuboższych i potrzebujących. Ponownie stańmy na wysokości zadania i pokażmy, że i tę zbiórkę zakończymy sukcesem. Wąski zawsze pomagał nam w różnych inicjatywach, więc teraz udowodnijmy, że dobro wraca i pomóżmy jemu i jego żonie, aby ich synek szybko wrócił do pełni zdrowia! Działamy!

Dla kogo zbieramy fundusze?

W lipcu 2023 roku Mikołaj skończył 2 latka, a miesiąc później na szyi chłopca pojawiło się niewielkie zgrubienie, które szybko rosło. Zaniepokojeni rodzice poszli z nim do przychodni i jeszcze w tym samym miesiącu Mikołaj został przyjęty na Oddział Onkologii i Hematologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Wykonano tam dokładne badania, m.in. USG, rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, biopsję chirurgiczną. Wynik był druzgocący. To, co początkowo miało być niegroźnym powiększeniem węzła chłonnego, okazało się być złośliwym nowotworemwłókniakomięsakiem śluzowaciejącym.

We wrześniu Mikołaj wraz z mamą został przeniesiony do „Przylądka Nadziei” – Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu, gdzie ponownie przeprowadzono szereg niezbędnych badań. Ostateczna diagnoza okazała się jeszcze gorsza – bardzo rzadki i agresywny nowotwór złośliwy, tzw. guz rabdoidalny. Już w trakcie badań Mikołaj rozpoczął leczenie i do teraz poddawany jest intensywnej chemioterapii. Jej celem jest zmniejszenie guza, aby można go było jak najszybciej i w jak największym stopniu usunąć. Potem chłopca czeka dalsze długotrwałe leczenie i rehabilitacja.

Początki w szpitalu były bardzo trudne i stresujące. Obce miejsce, dużo badań, większość pod narkozą, mnóstwo wkłuć. W pierwszych dniach Mikołaj często płakał, ale szybko się zaaklimatyzował, w czym przede wszystkim pomogli mu wspaniali ludzie – „ciocie i wujkowie” z „Przylądka Nadziei”, lekarze, pielęgniarki i wolontariusze.

Chłopczyk codziennie czeka na odwiedziny i zabawę, nawet na studentów, którzy chcą poznać historię jego choroby. Pomimo tego, z czym malec się zmaga i pomimo ciężkiej chemii, Mikołaj dzielnie znosi leczenie. Jest towarzyski i pełen energii, a radosny uśmiech niemal nigdy nie schodzi mu z buzi. Chętnie bawi się z mamą i każdą odwiedzającą go osobą.

Nie brakuje mu kreatywności, choć czasami zamyśla się i patrzy w okno szpitalnej sali. Bardzo tęskni za tatą i czteroletnią siostrą, którzy zostali w Kielcach. Nie rozumie powagi sytuacji ani choroby, z którą walczy i cały czas powtarza, że będzie zdrowy i wróci do domu – do tatusia i Juleczki.

Możesz pomóc Mikołajowi w walce z bardzo złośliwym nowotworem. Dziękujemy za każde wsparcie!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Mikołaj Razik
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł